Komentáře, diskuse

Právě tuto možnost opravujeme .... Vložit nový komentář

Líšno

7.10.2015 18:29 hynyz
Zámek je opravdu uzavřen.Ale v těchto dnech 28.9.-7.10.-2015 zde natáčí režisér Zdeněk Troška část nového filmu "STRAŠIDLA".Jelikož se dlouhá léta známe,měl jsem možnost zde strávit s filmovým štábem,několik natáčecích dnů.Zámek jsem si celý prošel a velice mne uchvátil.Velká škoda,že je již veřejnosti nepřístupný.Nový majitel prý chce provést rekonstrukci,ale podle mého názoru to nebude jednoduché.Je zároveň velkou škodou,že Červený Kříž dopustil,aby tento opravdový skvost musel utrpět takovou devastaci!

Zamek Lisno i park nepristupne

12.7.2015 15:08 Petr S
Ani park u zámku Lisno jiz neni přístupný. Vstupní brana uzamčena s nápisem soukromý pozemek. Vlastník zámku a pozemku dle katastru nemovitosti je Zamek Lisno spol. s r.o. Thunovska, Praha 1 (shodne sídlo s Českým Červeným křížem). CCK tedy založil sro zavřel bránu a park ani exteriér zámku uz nikdo neuvidí. A co bude dal ........

Zámek Líšno

27.12.2014 12:37 Antip Glimov
Je to krásný zámek. Je spojen s místy natáčení slavného a nehynoucího seriálu 30 případů mjr. Zemana.

Inge

29.7.2014 11:42 Inge
Im Sommer 2014 besuchten wir das Schloss Lisno. Ein zauberhafter Ort! Unser Enkelkind war begeistert und sprach vom \"Dornröschenschloss\". Gemeinsam haben wir auch den Park erkundet. Es ist sehr schade, dass dieses Juwel so vernachlässigt wird. Egal, wer es kauft und renoviert-Hauptsache, es tut jemand! Tschechien hat viele schöne Schlösser und Burgen, Schloss Lisno sollte auch für Touristen geöffnet werden. Vielleicht könnte man Spenden sammeln, um dieses Juwel zu erhalten. Es würden sicher viele Touristen spenden, denn in diesen Ort muss man sich einfach verlieben.

Krásné mystické místo

9.1.2012 14:08 Danka
V sobotu 7.1.2012, jsem navštívíla se svým přítelem zámek Líšno, bydlím cca 20 km od Líšna, ale po pravdě jsem zde nikdy nebyla. Byla jsem okouzlená stavbou a parkem, ikdyž je místo zanedbané má svou atmosféru a pokud bych měla navíc 60 milionů, vůbec neváhala. Ach jo!!!!!

Určitě jsem tam nebyla naposledy....Zdravím všechny, kterým toto místo učarovalo..... Danka Zavadilová

4.11.2013 14:10 Petr
V letech 1967 - 1976 jsem tam s rodinou žil v zahradnickém domku cca 300 m od zámku. Bylo mi 1 - 10 let.
Pamatuji si na natáčení majora Zemana, na nádherné hry v parku - altán, vlčí jáma, vypuštěný bazén - ten se můj tatínek - zahradník pokoušel nejednou napustit, ale vždy ušel. Dá se říct, že prostředí mého dětství mě formovalo - první lyže - jel jsem od altánu dolů, táta na podzim nahrabal a pálil listí a my se ségrou koukali na žhnoucí sopky hořícího listí, jindy jsme dělali figuranty kurzantům červeného kříže, kteří nás hledali a ošetřovali. Nedaleký rybník Voborák, nádhera neskutečná. Tenisové kurty, ohromné tisy, jeskyňka pod zámkem.... Naši černí psi - vořeši Cikán a Žolík, s tátou ve skleníku. Srnka, která v hrozných mrazech přišla až k nám na dvorek do otevřeného chlívku a týden se tam krmila senem, než odešla. Maminka v zámku vařila v kuchyni. Před pár lety jsem vzal rodinu a chtěli jsme dojít k našemu domku - bývalá zahrada. Dřív jsme tam po asfaltové cestičce dojeli embéčkem, teď jsem to musel po 10 metrech vzdát -neprostupné. Akci musím zopakovat.
To jsem se zasnil. Petr Šrámek

28.1.2014 20:22 stanislavčík
Pane Šrámku, prosím, ozvěte se mi, rád bych s Vámi mluvil o natáčení majora Zemana na Líšně. Tomáš Stanislavčík, tel. 724027962

3.12.2015 14:06 Zámek Líšno
Pane Šrámku,velice se zajímám o památky kolem Bystřice,kde bydlím.Zámek Líšno patří k mé srdeční záležitosti.Jako děti jsme tam s rodiči chodili často na procházky a bylo to nádherné.Poslední foto ze zámku mám z r.1996,kdy můj bratr slavil 55.narozeniny.Od té doby se marně snažím ještě projít tou krásnou přírodou.Snad se mi podaří někde zjistit majitele a s ním se domluvit.S vámi bych se též chtěla domluvit,zda máte nějaké fotky a zprávy.Mohl byste mi je poslat na mail ruziji@seznam.cz.Byla bych opravdu moc ráda.J.Růžičková

Prodej zámku

24.10.2011 13:02 Jana N.
Zámek Líšno má svou atmosféru a je jedním z nejkrásnějších míst ve středních Čechách, tedy aspoň pro mě. Sice 60 milionů za zámek není až tak přemrštěná částka, ale četla jsem, že sice odkoupení za 60 mil. do toho by i někdo šel, ale musí se k tomu přičíst i odhadovaná částka na rekonstrukci a údržbu, která jak jsem si přečetla činí 1-2 miliardy, což už je suma závratná.

Chátrající zámek

20.9.2011 20:11 F. Nerad
Nedávno jsem byl na srazu se spolužáky bystřické školy a dozvěděl jsem se, že údajně o zámek měl zájem nový majitel nedaleké hospody, která se v současné době předělává. Ale nedopadlo to a tak se ptám, Červený kříž jako majitel zámku nepotřebuje peníze? Současný stav je opravdovou ostudou stejně jako ten statek za zámkem.

Líšno

13.7.2011 15:06 jarda
viděl jsem, že hodně slevili, za 60 mil. je to již celke dostupný :-) (někde jsem viděl i rezervaci, podle mne nějaký slavný český sportovec apod by na to měl, bylo by dobrý kdyby zůstal v českých rukou), také jsem se do něj zamiloval když jsem jezdil kolem k babičce, tak jsem jim byl vždy fascinován. Taková ta drákulovská ponurá atmosféra kolem. Být za 6 mil, tak ho beru, ikdybych ho měl celý život opravovat, škoda že jsem někde nevyhrál.

Líšno prodej zámku

6.6.2011 13:50 Tara
Zámek je na prodej za cca 60 000 000 Kč se všemi pozemky a stavbami. Vlasníkem je stále ČČK.

Obrovská škoda, zmar - mít tak peníze, šla bych do toho!!!!

1.8.2010 23:13 Štěpánka T.
Dobrý večer,
jelikož máme rodinu ve středních Čechách, často okolo Líšna jezdíme, všimla jsem si ho hned a okamžitě mne okouzlil, i ikdyž je hodně poničený, chatrá a nikdo se o něj nestará, má \"charisma\"! Sháněla jsem o nm informace, i v knihách a na internetu, jakožto knihovnice a informační pracovnice, ale popravdě moc toho o Líšně není. Nevím, zda ještě stále probíhá odvolací řízení dědice nebo je zámek stále k prodeji za oněch 160 milionu nebo zda už ho někdo náhodou koupil? Nejeli jsme okolo něj asi 4 měsíce, tak tajně doufám, že se ho někdo ujal a z nádherného, ale smutného a opuštěného místa, které dýchá tak zvláštní atmosférou udělá místo ještě nádhernější, přístumné turistům, jeho \"nadšencům\", které očaroval (kteří se do něj zamilovali na prvni pohled) nebo i těm, co na něj mají milé vzpomínky. Prosím o odpověď, pokud ji někdo bude mít. Je a byla by obrovska skoda nechat ho schatrat úplně, nemyslíte? Musí přeci existovat nějaké organizace, firmy, které by měli zájem ho opravit. I tak bych se chtěla do zámku podívat, co zbylo a zůstalo po škole ČCK v této chvíli (alespoň z práva dobrovolného dárce krve).
Přeji všem krásné prázdninové výlety a objevy

Štěpánka (nyní Opava)

vzpomínky

16.3.2010 10:42 sadílek
V roce 1956 jsem byl na zámku Líšno ve škole přírodě.Bylo to tam moc pěkné.

Pohádka mého dětství

3.3.2010 18:43 Vlaďka a Jana
Opět jsem zabloudila na tyto stránky a když jsem si přečetla všechny přispěvky, nemohla jsem jinak, než také přidat \"svou do mlýna\". Ten zámek, přestože je zchátralý, má úžasnou atmosféru a kouzlo. V dětství jsme se sestrou trávívaly srpnové prázdniny v Bystřici a zámek nás a naše bratrance a sestřenici fantasticky přitahoval. Rádi bychom se byli dostali do zámku, ale tam bylo školící zařízení Červeného kříže, takže zbývala zahrada, která nebyla ještě tak zarostlá jako nyní. Ten zámek jsme my, děti, milovaly. Už je to šedesát let, kdy jsme se v okolí zámku \"potulovali\", ale do dnešních dnů nemůžeme zapomenout na ty šťastné dny a hlavně na zakázané návštěvy hrobky v lese. Přestože jsme se báli, vždycky jsme nezapomněli hrobku navštívit. Dodnes nezapomenu na rozházené rakve ze kterých nás jímala hrůza. Nemohli jsme pochopit, jak někdo dovolil místo posledního odpočinku takto zdevastovat. Zámek byl pro nás opředen dalším \"tajem\" a to když nám babička vyprávěla o období německé okupace, kdy prý zámek často navštěvovali těhdejší okupanti. Dnes už je to i pro nás jenom, sice ne tak daleká, ale přece jenom historie. A když už jsem u té historie, tak si myslím, že ten \"náš\" zámek prodělal jak časy zlé, tak i dobré a proto mu přeji, aby se našel někdo, kdo by mu pomohl tu jeho krásu a kouzlo obnovit.
Také říkám, kdybychom na to měly .........

10.9.2016 12:50 Jiří Tupý
Dobrý den.
Našel jsem tuto diskuzi náhodou, když jsem hledal informace o hrobce Daňků v lese za Líšnem. Váš příspěvek je jediný, kde je o ní zmínka. Navštívil jsem ji včera, branka zamčená. Nikde zmínka hlavně o posledních majitelích.
V padesátých letech jsem chodil do měšťanky v Bystřici, tehdy tam byly ubytované korejské děti, přes plot jsme si je prohlíželi. - Zajímali by mne tedy podrobnosti o hrobce: který z majitelů ji postavil a kdo z Daňků tam odpočívá např.
Zdravím a přeji hezké dny. Jirka

Zámek Líšno u Bystřice

28.12.2009 16:19 Dana
Zámek jsem objevila v prosinci 2008 a jednou mě prostě napadlo zastavit a podívat se alespoň do parku. Zámek je nádherný a je mi líto, že si členové jisté organizace řekli "Chceme za to 160 milionů českých korun". Další změny, které jsem si všimla kromě chátrání je zákaz vstupu pejsků.
Tak jako píší Jirka a Lenka "mít ty peníze, tak ho koupím".

17.5.2010 15:29 Lenka
přesně tak ..mít ty peníze tak ho koupím ...... je to naprostou nádherné místo

zámek Líšno

26.9.2009 22:08 Lenka
Kolem zámku jsme projížděli, když jsme jeli z Votic na Český Šternberk. Zámku jsem si všimla z auta úplnou náhodou. Nedalo mi to, zastavili jsme a museli jsme se tam jít podívat. To místo mi úplně učarovalo, tak jsem se začala pídit po více informacích, a zjistila, že osud zámku není lhostejný jen mně. Jako můj předchůdce, co sem psal příspěvek, kdybych tak měla ty peníze, tak ho koupím...Lenka

nejkrásnější místo

21.5.2009 19:13 Jirka Barták
Náhodou jsem narazil na tuto diskuzi, a tak nemůžu nepřidat svůj komentář. Je to opravdu nádherné místo a je obrovská škoda, že ho někdo může nechat takto chátrat. Strávil jsem na zámku nejkrásnější chvíle svého dětství, bydlel jsem s rodiči v domku v zámecké zahradě. Nemáte někdo nějaké informace, zda je zámek pořád ještě k prodeji? Okamžitě bych ho koupil, mí ty peníze... :-)

7.7.2009 16:58 Květoslava Kraslová
oprava neděle 5.7.2009

7.7.2009 16:53 Květoslava Kraslová
Pane Bartáku, stejně jako Vy, i já s mým bratrem jsme měli v dětství tu úžasnou možnost trávit prázdniny, někdy i víkendy s našimi rodiči v domku, který je hned vedle zámku, jak v létě, tak i v zimě.Na tyto krásné chvíle nemůžeme zapomenout.Kromě toho jsme s bratrem jezdili na letní tábory organizované tehdy Československým červeným křížem a bydleli jsme ve stanech u rybníka nedaleko zámku.Vzhledem k tomu, že jsem byla dobrovolnou zdravotnicí ČSČK jezdila jsem na různá školení do zámku.Zámek Líšno i jeho okolí mně i bratrovi přirostlo k srdci a nelze na to vše nikdy zapomenout.V neděli 11.7.2009 jsme si tam s bratrem udělali výlet, abychom na dětství strávené v tomto místě zavzpomínali. Je to opravdu velmi smutné, že zámek chátrá a je kolem něj bez lidí tak smutno, prázdno.

je na prodej

5.1.2009 20:06 mm
to by mně zajímalo kolik za něj budou chtít. http://www.sreality.cz/historicke-objekty-prodej-lisno-bystrice-1974636659

.. Líšno FOREVER:-D

6.8.2008 13:45 ...merunka
Líšno je prostě muj svět. Je to tam nádherný. Muj domov. Zámek tam je nádherný a myslím, že vůbec nevadí, že nejni přístupný. Park opravdu stojí za návštěvu. Trávím tam většinu svýho času..

Relaxace v zámecké zahradě???

5.8.2008 23:34 Veronika Vaňková
No, až tak úplně jako oddech mi zámecká zahrada nepřipadala. Byli jsme na návštěvě v poměrně deštivý a nevlídný den a zámek už od silnice vypadá dost strašidelně. A nejenom od silnice - popadané stromy, rozbité lucerny, sochy zarostlé křovím - dokonalý obraz zmaru a rozkladu... Jinak souhlasím, je to opravdu velká škoda nechat něco tak pěkného - i když stylově nevyhraněného - chátrat.

k majiteli

14.2.2008 20:29 explorer
za 160 mil může být váš :))

je to opravdu moc hezký zámek a okolí je také OK

Vážně úžasný

12.7.2007 11:59 Iveta Juláková
Musím říct, že mne zdejší zámek velice nadchl, nechápu, jak lidé můžou něco takové nechat chátrat jen na úkor toho, že se dohadují o jeho vlastnictví.

Krásný zámek

9.4.2007 08:39 Vlaďka
Jeli jsme náhodou okolo zámku, byla jsem uchvácena tou nádherou, zdálo se mi, že jsem se ocitla ve Skotsku, hned jsem si řekla, že si musím zjistit podrobnosti o historii zámku. Mrzí mě, že není přístupný, může mi někdo odepsat proč a kdo je nynějším majitelem? Určitě se v létě podíváme alespoň do parku.

15.5.2007 21:52 gallas
O zámek vede restituční spor potomek zakladatele ČKD pan Kalous a ČČK. V současné době probíhá opět odvolací řízení.

lisno

13.2.2007 13:57 stíba
ja bydlim kousek od zamku

14.5.2007 15:06 Amarketa
Vlastne se chci zeptat na to stejne co Vladka. A kdyz bydlite pobliz, mozna budete vedet, komu zamek v soucasnosti patri a proc je v takovem stavu ? Dekuji za odpoved pripadne za nejaky odkaz, kde by se dalo zjistit vice

Líšno

10.1.2007 16:49 Petr Berka
Ale ten park stojí za to. Až se nabažíte Konopiště, lidi a turisti Vám polezou krkem, tak tady se skvěle relaxuje a přitom je to kousek.

11.2.2011 15:32 Reznik
Líšno patří Českému červenému kříži, alespoň podle katastru nemovitostí