Středa, 25. listopad 2020. Svátek slaví Kateřina, zítra Artur

Komentáře, diskuse

Právě tuto možnost opravujeme ....

vlídnost průvodců

21.11.2017 21:47 Jan Krško
V Doksanech jsem byl minulý rok a nemohu si rozhodně stěžovat. Průvodce přibíral návštěvníky během prohlídky, takže nikdo dlouho nečekal. Zájem o prezentaci památek je ze strany katolické církve leckdy rozhodně větší, než u řady jiných vlastníků. Stačí si vzpomenout na Kaceřov a Vysoký Chlumec, které by zasloužily znárodnění....útoky na P. Anselma rozhodně nejsou na místě

Dojem z prohlídky

30.10.2010 14:12 Marie
Krásné místo, mimořádná prohlídka. Pan průvodce ví o klášteru snad úplně všechno. Děkujeme a návštěvu doporučujeme, nezbývá než doufat, že se chátrající objekt dočká nutných oprav a snad i odpovídajícího využití.

Farní úřad

20.9.2007 18:53 P. Anselm
Na tomto webu jsou dosti zastaralé informace. Nevím jak dlouho již neplatí. Nicméně správné informace naleznete na http://www.doksany.wz.cz

Díky za pochopení

P. Anselm, administrátor farnosti

11.11.2008 14:45 Martin Lehky
p. Anselm si zřejmě trošu spletl dobu :-) již sice nejsme za komunistu, ale ani v době církevního útlaku, proto byt jim bych krapanek polevil, z peněz poplatníků je živ a proto bych poprosil trošku vlidnosti a pochopení když má někdy zájem vidět něco na čem se podílí :-) (formou daní z příjmu)

21.9.2007 22:24 Pavel Zany Komárek, korektor
děkujeme za upozornění, snažíme se informace držet aktuální, nicméně ne vždy se to daří. redakce

Přístupnost kláštera

15.7.2007 12:37 Zbyněk Hovorka
V neděli se nedá dostat na prohlídku, protože se od půl jedenácté koná mše v bazilice. Prohlídky baziliky v době mše jsou zakázané, vstup je možný jen za účelem modlitby. Prohlídky od úterý do pátku zajišťuje zdejší farní úřad. Podle slov pána s místního obchůdku se sklem nemají církevní hodostáři evidentně zájem přilákat sem turisty, už jen fakt, že zde není nic jako pokladna nebo informace hovoří za vše. Na obchůdku jsou uvedená telefonní čísla na farníky a na faře jen časy bohoslužeb. Pěkně opravené jsou bazilika a farní úřad.
Při návštěvě počítejte tedy s variantou, že se dovnitř nemusíte dostat. Místní hodnostáři mají podle všeho zájem na tom izolovat se co nejvíc od okolního světa.