Komentáře, diskuse

Právě tuto možnost opravujeme .... Vložit nový komentář

JAK SE DOSTAT DO KOSTELA A PŘEŽÍT

16.8.2010 10:26 de ardoise
Jak jsem se přesvědčil, tak za touhu vidět skvost pozdní gotiky normální návštěvník pořádně zaplatí! Společně s přáteli jsme vystoupili na vlakovém nádraží, kde jsme zjistili, že ke kostelu nevede de facto žádná cesta po pěší. značení nulové. po překonání nebezpečné dálnice a hlavní silnice jsme se vydali podél silnice směrem ke kostelu, zde jsme ještě museli překonat malou křižovatku u mostu, kde se ukázlo, že cesta pro pěší vede pouze po jedné straně, navíc na té protilehlé! v kostelu nás uvítala krajně nepohostinná dvojice ženštin, z nichž jedna nás po naší žádosti laskavě pustila na empory. v suterénu nám v rozkošném komunstickém kinosálku pustili starý komunistický dokument o přesunu kostela. následně nám byla zamezeno shlédnout výstavu v suterénu, neboť prostory prý patří jinému subjektu, který byl pochopitelně v 17:15 již nedosažitelný. tudíž s výstavy sešlo.
kostel je patřině komunsiticky sterilizovaný. původní výmalba je bíle zamalovaná, původní mobiliář a lustry odstraněné. dojem je tím pádem značně snížen.
Na to, že se jedná o údajně architekonické dílo evropského významu, tak je otřesně prezentováno, navíc k němu vede značně komplikovaná nehostinná cesta. co dodat ?!? (

Empírová empora

28.1.2008 08:51 Zmije
Myslím, že do textu zasáhl zlý skřítek. Vtažené pilíře pravděpodobně nebudou rozdělovat empírový ochoz, ale vestavěnou emporu!!

5.2.2008 22:52 Pavel Zany Komárek, korektor
Milý/á Zmije, díky za upozornění, šotek byl odkázán do patřičných mezí :) redakce