Graficke pismenko Fátima je městečko v Portigalsku. Je to jedno z nejznámějších katolických poutních míst na světě. Stala se známým poutním místem potom, co se tu v roce 1917 třem malým dětem údajně zjevila Panna Maria. Předpověděla konec války a pomoc všem, kteří se k ní obrátí v modlitbách. Katolická církev uznala pravost zjevení ve Fátimě v roce 1930. Jedním z velkých uctívatelů Fatimské Panny Marie byl také papež Jan Pavel II.

 
Graficke pismenko Papežská rada pro laiky potvrdila světový apoštolát Fatimy jako mezinárodní veřejné společenství věřících s právní subjektivitou, působící v univerzální katolické církvi. Národním centrem hnutí pro Českou republiku je Českomoravská Fatima v Koclířově u Svitav. Je ve stálém spojení s regiony tohoto mariánského hnutí, které působí na území ČR.
 
Graficke pismenko Světový apoštolát Fatimy je tvořen jednotlivými členy, kteří žijí v různých místech světa a následují zásady hnutí.
 
Graficke pismenko Navenek jsou rozpoznatelní podle hnědého škapulíře Panny Marie Karmelské nebo medailky Panny Marie Karmelské na znamení připomenutí osobního zasvěcení Panně Marii.

Text: pověsti
7.10. 2014 - Pavel Vítek – zdroj: http://www.cm-fatima.cz/