Středa, 25. listopad 2020. Svátek slaví Kateřina, zítra Artur

zámek Rudoltice

Zámecký vrch, Nový zámek

Komentáře, diskuse

Právě tuto možnost opravujeme ....

Návštěva zámku

16.9.2012 13:12 Petr Pospíšil
Tuto sobotu jsem navštívil Nový zámek u Lanškrouna a nestačil jsem se divit, Doporučuju navštívit, protože takhle zajímavou "kuriozitu" v republice nanajdete. Pohnutý osud z dob dávných pokračuje i do dnešních dnů, kdy nynější provozovatelka a kastelánka v jedné osobě bojuje proti lidskému vandalismu, s nepřízní počasí a finančních dotací. Obdivuju její odhodlání a zvědavost, která umožnila odhalení nových informací ohledně historie jednoho zámku, kterému osud nepřál a zůstalo z něj působivé torzo s mnoha otazníky, na které ještě čeká odpovědět.
Výklad paní kastelánky je tak poutavý, že člověk promine, že nevidí dobové interiéry, ale jen zlomky a dozvuky minulosti na zdech a ve sklepeních.
Do konce září ještě máte šanci zámek navštívit. Zámecké dveře se návštevníkům pro letošní sezonu zavírají 30.9.2012.

INFORMACE O VÝSTAVĚ

18.4.2008 06:59
Zveme vás na NETRADIČNÍ VÝSTAVU velkoformátových fotografií nazvanou -MAXIMÁLNÍ FOTOGRAFIE - v PÁTEK 2.5.08 od 14hod do ZÁMECKÉHO SKLEPENÍ.
Vystaveny budou fotografie 28 autorů z celé České reoubliky. Přejeme příjemný zážitek. /Doporučuji teple se obléknout, ve sklepení jsou 4 stupně/

Příprava na letní sezonu

12.4.2008 13:13 kastelánka Krasava Š.
Snažíme se připravit na nadcházející letní sezonu pro návštěvníky co nejvíce nových informací, budou si moci také prohlédnout spoustu fotografií. Postupu oprav a úprav, které postupně mění vzhled věže i vnitřních prostor k lepšímu, okolní přírody a různých dalších zajímavostí.
Od 3. 5. začíná na Zámečku výstava uměleckých fotografií které si všichni budou moci prohlédnout i ve sklepení.
LETNÍ PRAVIDELNÝ PROVOZ ZAČÍNÁ od 31.5.08 do 28.9.08
Otevřeno bude:
PÁTEK 14–18
SOBOTA 10–18
NEDĚLE 10–18
v červenci a srpnu také ve STŘEDU 14–18
Z bezpečnostních důvodů nebude pejskům vstup do věže povolen.

V jiném termínu celoročně je možná návštěva s výkladem po domluvě na tel: 776 642 277. Ráda Vás po Zámečku provedu.
Od června bude otevřena venkovní veranda s občerstvením a také tím tak dlouho postrádaným OROSENÝM točeným PIVEM.
Restaurace v zámecké věži by se měla dokončit a návštěvníkům otevřít během léta, přesný termín dokončení není v tuto chvíli ještě stanoven. Návštěvníci si budou moci zakoupit pohlednice, turistické známky, postupně se bude nabídka rozšiřovat i o další možnosti. Bude možnost si prohlédnout i staré fotografie a dokumenty z doby stavby Nového zámku, přeložené texty, některé nově získané plány věže a další archivní materiály, které se zatím podařilo sehnat. Postupně se bude vše doplňovat tak, aby se návštěvníci mohli o celé této stavbě a její pohnuté historii dozvědět co nejvíc.
TĚŠÍME SE NA VÁS, PŘEJEM PĚKNÉ POČASÍ A PŘÍJEMNÝ VÝLET

Novinky o NOVÉM ZÁMKU

21.1.2008 18:38 kastelánka na Novém zámku
Zdravím všechny návštěvníky.
Od 7.7.2007 navštívilo Zámeček/jak je místní pojmenování/ více než 6000 návštěvníků, kteří si mohli opravovanou věž prohlédnout. Nejvíce se jim ale líbilo v rozsáhlých sklepeních, kterých je přístupna necelá polovina, ostatní prostory velmi rozsáhlých sklepení jsou zasypané a nepřístupné.i tak stojí za návštěvu, projít se asi 6m pod zemí prohlédnout si poctivou práci našich předků, vysoké klenby i různé atrakce, kterými se snažím to trochu oživit.Začátkem ledna začala výstavba kuchynského přístavku pro restauraci která bude v přízemí, kde byla šenkovna otevřena už v r. 1802 po opravě věže.Nejdříve se tam jen čepovalo pivo, později díky manželce hospodského, která uměla výborně vařit dostali povolení a tak se začaly nejdříve podávat teplé nápoje, čaj a káva, pak i jídla a postupem času byl zámecký vrch oblíbené a navštěvované výletní místo, tancovalo se tam, na to ještě dnes místní návštěvníci vzpomínají. Nyní probíhají opravy nejen pro hostinec,také se musí zase postavit dříve zbourané podlahy, připravit šachtu na výtah, opravit zdi schdištní šachty, práce je ještě dost. Ale výsledek bude jistě stát za to.Návštěvníci si to vše budou moci sami letos prohlédnout, restaurace se má otevřít na začátku léta, jaké budou návštěvní hodiny bude včas oznámeno, tak se můžete přijít podívat.K prohlédnutí budou úplně nové velmi zajímavé materiály z doby kdy se stavěl a další nové informace se právě zpracovávají. Tak v létě nashledanou

Věž je zpřístupněna

12.8.2007 12:23 Zdeněk Krajdl
Od 7.7.2007, viz http://aktualne.mesto-lanskroun.cz/znovuzpristupneni-zamecke-veze-noveho-zamku-u-lanskrouna.html