Komentáře, diskuse

Právě tuto možnost opravujeme .... Vložit nový komentář

OSTUDA

15.8.2010 20:38 ondra michalec
Fuj,fuj..... Hrad se svou polohou a lokalitou je moc krásný, ale s komerčních duvodů ubívá úcta k naší památce.Vydal jsem se jako každý rok s rodinkou na výlet na hrad Bítov.Vyrazily jsem sice v pondělí,kdy je většina kulturních památek v naší republice zavřená,ale počítal jsem,že kdyžtak alespon navštívíme hradní ZOO. Co ale,šok,do hradu se nedá jít je zavřený a co zvěř v pondělí NEJÍ?A těch zklamaných turistů co jsme potkaly no kroutily jsme nad tím hlavou. Však nevzdávám to a jedeme opět ve čvrtek.To že se dá jet za stokurunu až k hradu to jsem moc nepochopil parkovné stojí pouhých dvacet korun což není moc a těch pár kroků také jistě nikomu neuškodí!!!
Tak jsme dorazily k hradu a co další překvapení no přímo ŠOK za vstup na nádvoří se platí to snad není ani možné a to chceme jít jen do hradního zoo ale dokážete si představit jít na krumlovský hrad-zámek kde jsou tři nádvoří?!! To zřejmě vysvětluje proč je v pondělí hrad zavřený i jen pro návštěvníky zoo. Viděli by nádvoří zdarma, na kterém také není moc vidět polo vraky ojetých vozu jedno větší bistro a zato si pěkně zaplatíte no prostě FUJ!!! Páni památkáři by se měly nad sebou zamyslet a že zřejmě kvůli tomu se i stěhuje v říjnu hradní ZOO které je součástí hradu od roku 1921. Je to vážně ostuda. zdravím všechny turisty ONDRA z Č.Budějovic.

4.8.2015 23:15 Dalibor Krzempek
Přece neznamená, že když není v pondělí přístupný veřejnosti, že na něm nikdo není. Zoo už na hradě není. Hrad je krásný, sice v novogotickém stylu, přesto si zaslouží navštívit. Hezká je k němu plavba lodí po přehradě. cestou po vodě se mijí i Cornštejn

bítov

29.6.2008 07:26 zed
Velmi doporučujeme navšťívit tento objekt ,neskutečně lahodný je zvuk pocházející ze střešních korouhví.Příjemní a ochotní průvodci a nově zrestaurované interiéry.

Podyjí

15.7.2007 01:10 Martin
hrad se nacházína vysokém ostrohu a jako na jeden z mála našich hradů se k němu jde z kopce:o) ale ono v Podyjí je více takových zvláštností, pokud už jste přišli obdivovat krásu okolní krajiny a zasazení hradu do terénu, je prohlídka skoro povinností, názor na ni, nechť si každý udělá svůj...

5.8.2005 00:00
Na Bítově jsou zvláštní píšťaly díky nimž tu vítr vytváří zvláštní atmosféru. Z ní to jako by občas od někud z dali bylo slyšet jakousi zvláštní hudbu...

30.4.2007 20:53 Helena ;)
Vážení návštěvníci, příště víc vnímejte průvodce, ty vaše "píšťalky" (sic!) jsou tzv. Aiolovy harfy, je jich tuším osm a pocházejí z dob romantické rekonstrukce hradu za hrabat z Daunu v devatenáctém století... ;)

9.8.2002 00:00
Navštívil jsem tento hrad již po druhé. velmi se mi líbí jak je postaven na tom správném místě. Je zde i překrásný výhled do okolí, když se nebojíte výšek a zajdete si mimo cestu kousek od hradu, na skály. Dole teče řeka a můžete vidět i Bítov z menší dálky. Ovšem z druhé návštěvy mám špatnou zkušenost s tamními pokladními, či průodci v pokladnách. Jejich chování bylo velice nepříjemné. A také upozorňuji, že vstupné na tomto hradě je prozatím nejvyšší co jsem měl zaplatit. Plných 65 kč za osobu. Jinak hrad jako takový opravdu stojí za prohlídku, z venčí i v utrobách.

6.8.2010 21:55 elis
platilo se i za vstup do arealu a do tohoto byla zahrnuta vystava a vstup do veze.vez,ta byla celou dobu zavrena:((jinak velmi pekny hrad.byli jsme s pritelem i ve vinnem sklipku..krasne interiery,hlavne plasticka vymalba a kvetinove lustry,zdobeni a kamna.bylo tam toho opravdu mnoho.ted zpristupnili nove prostory.akorat dlazdicova podlaha se memu priteli nelibila,ale ja chapu,ze asi neni narocna na udrzbu a hlavne,na hrade jsou dulezitejsi veci.take byla pekna tancirna..dokonce nam tam hrali.naproti ni nam ukazovali pry detsky pokoj.mel byt ve vezi.ale nebyli jsme tam.muze se tam?treba z jineho okruhu? muj mail :elinecka001@seznam.cz a u hradu meli ceduli z vranova nad dyji

13.6.2008 17:29 jeden z vás
Bohužel musím reagovat na článek. Postoj pokladních a průvodců při mé návštěvě byl velice vstřícný a ochotný. Někdy za nevlídnost personálu na objektech mohou sami návštěvníci, zéjména tím, že nesledují informační systémy (tabule) rozmístěné po objektu, ukládají kola kam nepatří, znečišťují nádvoří a objekt a vůbec se chovají provokativně a neslušně. Práce s lidmi není totiž jednoduchá a pokud máte obsloužit v hlavní sezoně 1000 lidí denně není se někdy divit že vaše nervy pracují.
Proto by se měl každý z nás zamyslet především nad svým chováním a pak hledat chyby u jiných.