Komentáře, diskuse

Vložit nový komentář
reagovat, odpovědět7.11.2016 10:40 Ludvík Chmelka
Přístupnost hradu
Každého kdo se rád toulá po hrádcích i v zimním období jako my, musím varovat, přesto že se všude uvádí vstup volný,tak tomu rozhodně není, hrad se mimo sezónu uzavírá. Což je sice pochopitelné když sdružení hradu Kostomlaty tam odvedlo úctyhodný kus práce, ale mohlo by být na internetu tedy zřejmě napsáno, kdy je hrad opravdu otevřen a kdy ne ať se předejde zklamání našich malých cestovatelů-dobrodruhů (dětí). Nebýt tam hradní kočka která vše zachránila, byla by má dcera jedno velké slzavé neštěstí.
reagovat, odpovědět19.11.2016 19:36 Pavel Zany Komárek, korektor
děkujeme za upozornění, opraveno. redakce
reagovat, odpovědět2.4.2016 19:35 Jan Florián
věž přístupná.
2.4. 2016 . Lešení žádné,věž přístupná a opravená. Bývá přístupná o víkendech,od dubna. Krása. Jen na dolním nádvoří se staví občerstvení,či restaurace.
reagovat, odpovědět23.8.2014 19:44 Věra Marková
opravy
My jsme bohužel dnes neměli takové štěstí jako čtu v komentářích níže. Zřícenina je stále v rekonstrukci a patrně ještě dlouho bude, věž je obestavěná lešením a do části hradu se stále nesmí. To by mi až tak nevadilo, je skvělé že se jí někdo snaží zachránit, ale bohužel byl hrad plný stanů a lidí kolem ohně, kteří tam buď tráví víkend a pomáhají s opravami, nebo prostě jen tráví víkend, nevím. Takže jsme se na zřícenině nezdržovali, bleskli těch pár fotek na kterých nebyly stany a zas šli, protože jsme si tam přišli jak když vlezeme někomu na dvorek. Nicméně potvrzuju že je zřícenina krásná, možná se tam znovu vypravíme mimo sezónu.
reagovat, odpovědět31.12.2013 00:45 Antonín z Králova Dvora
Krásný hrad, ale v 2013 ne zcela přístupný
Hrad / zříceninu jsem navštívil v srpnu 2013. Je to nádherná, rozsáhlá a docela dobře zachovalá zřícenina, která se aktuálně velmi intenzivně opravuje (čerpají se na to nějaké dotace...) = celá se staticky zajišťuje, včetně předhradí a kompletní opravy hlavní vstupní brány na první nádvoří (všude bylo lešení, ale jinak nikdo nikde). Bohužel asi z tohoto důvodu nebylo přístupné jádro hradu (hradní palác) - cesta zahrazená masivní dřevěnou brankou se zákazem vstupu s připevněným papírem, že se provádí oprava. Takže jsem se dostal jen do předhradí, na první nádvoří a obešel hrad z vnějšku dokola po vrcholu valu před hradním příkopem. Snad tedy někdy příště...
Jinak na nádvoří hradu bylo několik kvalitních informačních tabulí popisující historii i topologii hradu, takže návštěvník s sebou nemusí tahat žádné "chytré knihy"...
reagovat, odpovědět9.8.2011 17:15 balfy
jsem moc ráda,že jsem podnikla tento výlet
Na hrad Kostomlaty jsem se dnes s dětmi vydala na základě toho,že sbíráme (již 7 let ) turistické známky a tato nám z Českého Středohoří (kde žiji přes 30 let) chyběla jako poslední..takže s nadsázkou "z nutnosti"..Lovoš,Milešovku i např.Košťálov jsem navštívila již několikrát,ale zde jsem doposud nebyla:-( Navštívila jsem již spoustu zřícenin,ale musím napsat,že tato mne absolutně nadchla a přiznávám,že jsem krásnější ještě neviděla.Byly jsme zde s dětmi samy,takže jsem se mohla nerušeně kochat!Děkuji všem členům sdružení,kteří o zbytky zříceniny hradu bojují a pečují:-)
Jana,Anežka a Jeníček Hájkovi-Litoměřice
reagovat, odpovědět6.5.2009 16:57 MaReK Olšavský
Věž
Krásná zřícenina. Na věž se dá vylézt s doprovodem od maringotky, ale ten je tam asi jen o víkendu.
Doporučuji návštěvu.
reagovat, odpovědět26.4.2009 17:33 Kenshin Usagi
2009
Hrad jsem navštívil za krásného jarního večera. A opravdu je na co se dívat. Určitě je to nádherné místo, když se pořádají dobové hry, akce a i dětské akce. Je stvořen pro natáčení pohádek i filmů. Stojí za záchranu ... i přes lenost a hloupost jistých úředníků
reagovat, odpovědět8.12.2008 16:45 Mirek Friedrich
Je to nádhera.
Je to velice krásný ale opravdu krásný hrad. Mirek Friedrich
reagovat, odpovědět12.11.2008 16:10 kasal tonda
nas hrad
je to nejhesci zricenina jakou znam
reagovat, odpovědět1.9.2008 13:50 Anna Hladíková
*
Hrad je opravdu krásný a výstup k němu není nikterak složitý.... (a nebo se nám to jen zdálo poté, co jsme zdolali Milešovku?:))
Každopádně jsme tam zastihli ještě stopy po filmařích, kteří tam natáčeli Troškovu Nejkrásnější hádanku.....
o hrad se stará občanské sdružení, jak zde již bylo napsáno....je možno na hradě přespat, ale po předchozím nahlášením právě sdružení. Teleofn je uveden na ceduli v přístřešku na nádvoří.
reagovat, odpovědět12.11.2005 00:00
Moc krásný hrad!!! Navštívil jsem už kolem 200 českých hradů, zámků, tvrzí a zřícenin a Kostomlaty je jedna z nejkrásnějších! Doporučuji navštívit. S pozdravem a hradům zdar Mirek Bolek
Zavřít reklamu