Graficke pismenko Hrad je majetkem státu - Lesy ČR. O areál hradu pečuje Občanské sdružení pro záchranu hradu Kostomlaty v čele s Františkem Zimmermannem z Křemýže. Hrad je celoročně přístupný a vstupné se nevybírá.

 
Graficke pismenko Náplní práce sdružení je čistit areál hradu od náletových dřevin a celková ochrana památky. Jelikož ještě nejsou vyřešeny majetkoprávní vztaky k památce, není možné zahájit záchranné práce. Podle posledních zpráv od členů sdružení nechce obec vstoupit do jednání se státem a převést památku do svého vlastnictví. Myslím,že je to velká škoda, spousta věcí by se vyřešila dřív, než hrad spadne.
 
Graficke pismenko Hrad byl zařazen na seznam míst , kde se konají vystoupení skupin historického šermu. Letos v srpnu se konala již druhá bitva.
 
Graficke pismenko Věřím, že i toto zatraktivnění místa přispěje k tomu, že Páni z Kostomlat budou moci uskutečnit své sny a hrad zachránit.

Text: turistické
31.10. 2003 - Markéta Maierová, čestný člen sdružení Páni z Kostomlat

tianDe Praha

Jihovýchodně od vsi Kostomlaty pod Milešovkou stával na kopci hrad, jehož zbytky se dochovaly dodnes. Ves se připomíná poprvé v r. 1333 jako příslušenství oseckého panství. Také hrad stál snad již r. 1333 a je označován německy Haus, avšak už r. 1335 je uváděn jako hrad („castrum“). Dřívější vlastiv…
historie - Hrady, zámky a tvrze v Čechách na Moravě a ve Slezsku - Severní Čechy
Hrad Kostomlaty je majetkem obce Kostomlaty pod Milešovkou. O údržbu a provoz pečuje Spolek pro záchranu hradu Kostomlaty. Aktuální informace o otevírací době a pořádaných akcích naleznete vždy na těchto aktualizovaných odkazech. https://www.facebook.com/SpolekprozachranuhraduKostomlaty/ http:/…
turistické - Dagmar Komínková SPZHK
© Copyright 1995-2019 Hrady.cz (Jiří Čížek), ISSN 1803-0076
, RSS, Vaše oblíbená místa,
Zavřít reklamu