Původně barokní farní kostel sv. Michaela Archanděla byl postaven údajně r. 1690. R. 1885 byl rozšířen a novogoticky přestavěn do dnešní podoby (prodloužena loď, přistavěna věž, sakristie, prolomena nová okna). Na konci 20. stol. celkově restaurován.
Hlavní obrázek místa
Kostel sv. Michaela, pohled od jihozápadu
© Zdeňka Míchalová, 03/2012
Graficke pismenko Kostel sv. Michaela Archanděla v Novém Přerově byl vystavěn původně v barokním stylu roku 1690. Roku 1885 byl kostel rozšířen – byla prodloužena loď, přistavěna věž, sakristie - a byl novogoticky upraven do současné podoby (mj. prolomena nová okna). Původní část kostela je v jádře zachovaná (kněžiště, část lodi).
Farní kostel římskokatolické farnosti Nový Přerov. Na konci 20. století proběhlo celkové restaurování kostela.
Zdeňka Míchalová, E. Horáková, 22.3. 2012

  popis

  Jednolodní obdélná stavba s půlkruhově ukončeným presbytářem, dvěma bočními kaplemi a sakristií u jihozápadní zdi je orientovaná podle osy S - J. Fasády jsou hladké, rytmizované jednou odstupňovanými opěráky a prolomené okny s hrotitými záklenky. Čelní průčelí je tvořeno předstupující hranolovou zvonicí a dvěma přístavky se zkosenými nárožími po jejích stranách. Kostel je zastřešen sedlovou střechou, střecha zvonice je jehlancová (zvon z r. 1734

  Zdeňka Míchalová, E. Horáková, 14.9. 2012

  Tutistické mapy

  Než vyrazíte, nezapomeňte si přibalit dobrou mapu.

  Turistické mapy KČT 1:50 000

  Edice KLUBU ČESKÝCH TURISTŮ, zpracoval vojenský kartografický ústav Harmanec
  sakrální památky
  kostel, chrám
  zachovalý
  přístupno příležitostně
  Česká republika
  Jihomoravský kraj
   Břeclav  (BV)
  Nový Přerov