Graficke pismenko Orlické Záhoří se nachází v údolí Divoké Orlice na česko-polské hranici, mezi hřebeny Orlických a Bystřických hor. Divoká Orlice pramení asi 1,5 km za Trčkovem v polských lesích. Název obce Orlické Záhoří vznikl v roce 1951 sloučením dříve samostatných obcí Trčkov, Bedřichovka, Zelenka, Jadrná, Černá Voda a Kunštát v Čechách.

 
Graficke pismenko Sklářství v minulosti proslavilo tento kraj nejvíce. V Kunštátě čp. 93 žil a pracoval Ignác Preissler, významný barokní malíř skla a porcelánu. Pod Bedřichovkou v sedmdesátých letech 19. století stály základy sklárny – chodily jsme tam s kamarádkou na "barevné kameny". Dodnes je mám schované. Po sklárně není v současnosti ani památky.
 
Graficke pismenko V obci je otevřený hraniční přechod do Polska pro pěší, cyklisty a osobní vozidla do 3,5 t. V celé oblasti jsou velmi dobré podmínky pro turistiku, jízdu na kole, v zimním období můžete využívat vleky a běžecké trasy. Nejkrásnější je hřebenovka na běžkách od Masarykovy chaty na Šerlichu na Pěticestí – zde je k vidění řada nejrůznějších pohraničních opevnění z let 1936–1938.

Text: turistické
22.6. 2011 - Rodochrozit