Komentáře, diskuse

Vložit nový komentář
reagovat, odpovědět6.10.2011 17:12 Marcela Vepřeková
Návštěva zámku září 2011
Vážený pane majiteli,máte za sebou nelehkou a lopotivou práci a ještě nejste zdaleka u konce! Vytrvejte,prosím,vytrvejte! Jsem z Lednice-Perly Jižní Moravy /jak se kdysi psalo/.Ještě rok,dva socialismu a byli bychom bez zámků a bez památek! Každý den sleduji, jak se náš zámek v Lednici mění k lepšímu. Ráda se kochám naší historií.Kam se hrabou Amíci a dřevěný Bílý dům./i ten jsem jim prolezla/..Tady je Amerika na památky.Když jsem přijela do Bojkovic,tak jsem věděla,že tam stával kdysi hrad,později přestavěn na zámek.Už jenom vyjet ten kopec na kole byla fuška! Čekala jsem spíš opuštěné a léty zapomenuté JZD a SSM stavení,ale spadla mě brada!!! Přede mnou bylo NĚCO! Zámek Nový Světlov ! Něco neskutečného,krásného a oku lahodící.Při prohlídce zámeckého interieru jsem opět žasla.Nevadí,že převládá komerce,ať! ale zámek žije a to je to krásné!!! Pane majiteli,vzal jste na sebe obrovskou zodpovědnost a já Vám přeji zdraví,úspěchy a slávu.Nezávidím...,já žasnu..Klobouk dolů..Více takových lidiček,kteří se nebojí riskovat a pracovat a bude zase krásně v malé České zemičce! Zámek všem vřele doporučuji shlédnout.Je to nádhera! Marcela vepřeková.
reagovat, odpovědět29.10.2010 08:16 Zlata
Úklid ZB
Dobrý den, chtěla bych Vám nabídnout své úklidové služby.Slyšela jsem,že je zámek po rekonstrukci. Zde zasílám své stránky a pokud by jste měli zájem, ozvěte se a domluvili bychom se na setkání.


S přáním hezkého dne Blahová


více na : http:// uklidzb.kvalitne.cz
reagovat, odpovědět26.7.2010 19:10 jara
Nový Světlov
Myslím,že za záchranu by zámek stál a ani zdaleka není jediný. To nám zde zanechaly předchozí generace, ale co zbyde po nás? Cyklostezky?
reagovat, odpovědět21.10.2009 17:53 kiki
Problém není v majitelích
Zrekonstruovat zámek by se chtělo, jen problém je na straně památkářů, ne na straně firmy...Ti hážou majitelům klacky pod nohy a pořád se jim něco nelíbí. S penězma problém firma rozhodně nemá, kdyby to záleželo čistě jen na nich, Světlov by byl už po celkové rekonstrukci a zpřístupněn veřejnosti.
reagovat, odpovědět24.8.2008 13:13 jerry
Chátrající zámek
Zámek jsme navštívili v srpnu 2008. Malá expozice, zarůstající park, chátrající zámek, který by však mohl tvořit dominantu celému kraji. Žádná aktivita majitele není viditelná. :-(
reagovat, odpovědět13.1.2009 09:47 Nika
Jsem z Bojkovic a je mi skoro do pláče, když poslouchám starší pamětníky a lidi, jak nadávají na to, že se s zámkem nic nedělá, jak se nechá chátrat, při tom by je to tak nádherná památka a dřív tak hojně navštěvovaná....ale co, sliby chyby....už tolikrát město a majitelé slibovali, že se to změní, ale skutek utek...
reagovat, odpovědět22.9.2008 18:10 gabriela
Pořád se v Bojkovicích mluví o tom jak se zase obnoví restaurace atd. atd. na zámku. Ale co z toho? Mluvením a slibováním nic nespraví a čím dýl ty opravy protahují, tím víc to bude stát peněz...
reagovat, odpovědět7.9.2008 17:01 Dasha
jsem z Bojkovic, a zámek koupila nějaká firma, která chce zrekonstruovat celý zámek a chce aby to bylo jako dřív, ubytování, restaurace a vinárna
reagovat, odpovědět30.5.2008 11:54 RH
červenec 2007
Když jsme tam byli v červenci v roce 2007, probíhaly tam opravy podlah - v prostorách, kde není výstavní expozice. Muzeum bylo zašlé, ale zajímavé a takové starodávné :-) Měli jsme štěstí, zrovna bylo otevřeno.
reagovat, odpovědět21.9.2005 00:00
V současné době je v provozu na zámku jen muzeum, ale má otvírací dobu a v té je zde přítomna průvodkyně, která vám podá vyčerpávacící výklad. Zámek ani okolí nejsou udržovány a tak se nenechte od návštěvy muzea odradit zarostlou zahradou. (Iva S.)
reagovat, odpovědět20.3.2003 00:00
Chtěla bych ještě upozornit na jednu zvláštnost. Na zámku NS je v muzeu pernamentní výstava velmi zajímavého oboru a to zvěrokleštičství. Doporučuji.Bohužel není muzeum otevřeno stále a pro případné návštěvníky je nutno navštívit Obecní úřad a průvodkyni muzea najít tam.
Zavřít reklamu