Sloup z r. 1701 od chebského kameníka Viléma Felsnera se sochami sv. Jakuba Většího, Antonína Paduánského, Floriána a Jana Nepomuckého. Barokní socha P. Marie byla v 50. letech poškozena a nebyla obnovena. V l. 1995–6 sloup restaurován studenty AVU Praha. Zničená socha P. Marie nahrazena kopií.
Hlavní obrázek místa
© Milan Caha 06/2011
Graficke pismenko Mariánský sloup z roku 1701 je dílem chebského kameníka Viléma Felsnera. Původní barokní socha Panny Marie byla v 50. letech poškozena pádem a nebyla obnovena. V letech 1995–1996 byl sloup restaurován studenty Akademie výtvarných umění Praha. Zničená socha Panny Marie byla nahrazena volnou kopií, zhotovenou na základě dokumentace.
© Milan Caha (zdoj: http://www.sokolov.cz), 10.6. 2011

  popis

  Sloup má čtvercovou základnu s vystouplými nárožími, na nichž jsou sochy světců: sv. Jakuba Většího – patrona sokolovského farního kostela, sv. Antonína Paduánského – patrona klášterního kostela, sv. Floriána a sv. Jana Nepomuckého. Na základně je čtyřboký sokl s reliéfy andílků a granátových jablek. Sloup má hladký povrch a je zakončen korintskou hlavicí.
  © Milan Caha (zdoj: http://www.sokolov.cz), 10.6. 2011

  Tutistické mapy

  Než vyrazíte, nezapomeňte si přibalit dobrou mapu.

  Turistické mapy KČT 1:50 000

  Edice KLUBU ČESKÝCH TURISTŮ, zpracoval vojenský kartografický ústav Harmanec
  sakrální památky
  socha, monument
  zachovalý
  volně přístupno
  Česká republika
  Karlovarský kraj
   Sokolov  (SO)
  Sokolov