Komentáře, diskuse

Super místo

18.8.2008 23:14 Petr
Rýzmberk jsme navštívili letos v červenci a nadchl nás stejně jako snaha o jeho záchranu. V místě se nachází i "Rýzmberská hospůdka", která se může pochlubit vlastními půllitry a zárověň si zde můžete vybrat z pětapadesáti druhů pohledů. A to nenabízí snad ani Karlštějn.

K PŘEDCHOZÍM KOMENTÁŘŮM.

8.8.2008 15:31 Edík
Rozhlednu na hradě postavili již Stadionové ,ale na protějším kopci skutečně stojí nová a jmenuje se Koráb.Vloni na hradě byla vyčištěna studna,letos ale byla tak zarostlá,že jí ani nenajdete.Též bylo započato s opravou 2. hradní brány,letos už to téměř nepoznáte.S tou hospodou s párky a též divadlem to souhlasím -stále funguje, ale dělové bašty a hradní palác jsou tak zarostlé,že se k nim musíte prosekat.Fakt je,že některým turistům stačí ta hospoda, ale nadšenci, kteří vylezou na hrad by ho chtěli alespoň vidět.

vnímej

3.8.2008 00:42 Standa
Přenes se do dob dávno minulých. (Pohleď na organizaci obrany. Dispozici komplexu.) Spatříš to, co ukryto jest. Žehrej na potomky, na tu neomalenost. Věs pravdu. Sláva slábne. Jdi a pomoz.... Brk Fénixe již popel střásat začal.

Pravdu díš, již před rokem...

15.6.2007 20:46 Marcela
Jednak malé upozornění, že tato hrad, věž, rozhledna a zřícenina v jednom je prý odjakživa otevřena od 10. hodin. Škoda přeškoda, že péči, možná opravdu pochybnou, dostávají jen věž a místa ekonomicka využívatelná, zatímco zbytek hradu "vesele" zarůstá náletovými křovinami a hrad se málem před očima ztrácí. A je to škoda a Rýzmberk si to rozhodně nezaslouží. Marcela

9.7.2006 00:00
Taky smutný pohled - Rýzmberk má v rukou KČT a chová se k němu dost macešsky. Věž si opravíme, aby z ní byl pělkný výhled, pověsíme na ní obrovské plechové světlo (důvod nevím dodnes, že by noční vyhlídky po krajině?), přistavíme dřevěnou chajdu, aby se "turisti" mohli nažrat párků a spláchnout to pivem, a zbytek necháme vesele chátrat. Škoda, že si na protějším kopci nepostavili novou rozhlednu, mohlo to být levnější a neudělalo by se tolik škody.
Vložit nový komentář

Zbytky hradeb v Příběnicích
Zbytky hradeb v Příběnicích
August Sedláček VII