Komentáře, diskuse

Přístupnost

4.8.2010 23:18 Nikola Šlapáková
Dnes jsme navštívili tento krásný hrad. Velice příjemné místo, spousta laviček k sezení, krásný výhled, možnost i ohně. Informační cedule nechyběla.Do hradu se dá dostat, ale tam stejně nic moc neuvidíte. Velice dobré je toto místo spojit nejenom s procházkou, ale i s vedlejší činností (svačina, četba pověstí). Jediné co bylo, tak problém zaparkovat. Jinak veliká krása...

Pajrek

20.2.2009 15:30 Edík
Já jsem si také pro svoji potřebu prováděl zaměření hradu v r. 1974. V té době byl hrad kvůli vzrostlé a náletové vegetaci obtížně prostupný a téměř nefotografovatelný. V říjnu 2008 byl stav zdiva viditelně více narušený, rozpadly se též zbytečky obvod. hradby na jihu a o proti uvedené foto chyběl dřevěný výstup do paláce. Naproti tomu přibyla info cedule , nefunkční mříž do sklepa a krásně odlesněná a vyčištěná planina J pod palácem tzn. pohyb bez překážek,foto paráda. Ale - zarostlý vnitřek paláce a jeho vnější okolí však rozhodně bezpečný není. Vlastník je vlastník a dle Zákona o památkové péči by měl konat, to je pravda - ale je otázkou na co právě zde pouze dohlížejí památkáři - a nejen zde !

Pajrek

19.7.2008 18:30 milan
No ja sa čudujem že sa tam este nikomu nic nestalo.

Pajrek

30.6.2007 17:33 xxx
Dne 29.06.2007 jsme byli na Pajreku, zřícenina je ve velmi špatném stavu každou chvíli může spadnout, vstup je opravdu na vlastní nebezpečí.

9.12.2007 19:45 Pavel Zany Komárek, korektor
za stav památky je odpovědný především majitel, podle památkového zákona je právě on povinen se o památku starat. Památkáři pak na něj pouze dohlížejí.

9.12.2007 18:38 Gottwald Daniel
Souhlasím s vaším názorem, ale po pravdě nekdo by snad měl konečně říci že tento stav je vinou nejen majitele, kterým je město Nýrsko, ale také památkářů, neboť zřícenina hradu Pajrek je zapsána jako kulturní památka a existuje zákon na ochranu kultruních památek ale jak je vidno jen na papíru. Prováděl jsem na Pajreku podrobná měření a nákresy okolo roku 2000 a tak znám velice dobře situaci hradu. Daniel Gottwald
Vložit nový komentář

Hrad Louzek od Jihu.
Hrad Louzek od Jihu.
A. Sedláček III.