hrad Maidštejn

Dívčí Kámen, Menštejn

Komentáře, diskuse

Právě tuto možnost opravujeme .... 26.01.2021

Array ( [0] => )

návštěva

17.8.2009 22:55 Michal+Monika
Připojujeme se k předešlým komentářům - sice 250km cesta na hrad dala trochu zabrat, ale je to moc kouzelné místo. :-)

Vstup

16.8.2009 10:37 Oucher
Vstup není již zdarma,ale za 30,- Kč/osoba. Jinak nádherný výlet.Doporučuji.

Dívčák

12.10.2007 19:33 Kapr
Ahoj zítra tam jdeme tak uvidíme. Docela mě sere, že když se hrad tak chrání (a měl by se chránit) tak na vrcholku starověkých zdí vesele rostou borovice a jiné dřeviny, které krásně kořenují v polorozpadlých zdech. Jestli se nepokácá, tak tam za pár let ty zdi nebudou

26.3.2011 01:13 Jiří Čížek
To je sice pravda, ale bez těch borovic (rostou velmi pomalu a jejich kořeny nejsou až tak nebezpečím) by to nebylo ono. :-)

29.2.2008 12:26 Jiří
Jo jo. Neměl jsem na mysli změnu(rozpad nebo nějaký úbytek )zdí.Ale to, že byl hrad vyčištěn od přebujelé zeleně.(viz foto).Ovšem každá zeď prorůstáním kořenových systémů degraduje.Ale jinak smekám přede všemi, kteří v dnešní době pečují o takovéto NAŠE památky.........a jinak místečko je to vážně super.

11.1.2008 23:33 Rézi
Je sice pravda, že by byla škoda, kdyby se nám zdi Dívčího Kamene (zdaleka ne starověké) proměnily před očima v prach, ale má k tomu myslím daleko. Hrad je ale součástí přírodní rezervace, která v této části chrání PŘEDEVŠÍM onen reliktní bor. Já Dívčák navštěvuji už nějakých 10 let a příliš se za tu dobu nezměnil. Myslím, že ti, kteří to mají na starosti, na něj dbají, žádný strach :)

30.10.2007 13:11 Jiří
I když jsem Dívčí navštívil někdy v roce 1999, mám na toto místo krásné vzpomínky.Koukám, že se toho za tu dobu hodně změnilo.Je dobře, že byly vykáceny náletové dřeviny(tehdy se hrad dokonale utápěl v zeleni), ale plně souhlasím s s těma borovicema.Jejich přítomnost je pro zdivo poměrně degradační.Doufejme, že nám Dívčák vydží.Rád bych jej opět někdy navštívil.

Dívčí kámen

17.8.2007 21:51 Vlaďka
Byla jsem tam před 2 dny a velice mne hrad uchvátil! Nachází se v krásné přírodě, Dívčí skála kousek od hradu je nádhernou hříčkou přírody, byl krásný slunečný den, co více si přát. Jediné co doporučuji je, pokud se rozhodnete jít po červené z Třísova kolem keltského oppida k hradu, vezměte si lepší obuv než sandály, ať pak nemáte problémy sejít kopec v lese plný kamenů a kořenů stromů. Pokud se rozhodnete jít o něco delší rožmberskou cestou, můžete jít i v oněch sandálech :-) Rozhodně Dívčí kámen navštivte!

Dívčák

22.7.2007 19:08 Marťa
Byli jsme na hradě nedávno a hned pod hradem nás dostala fikce ze 14.století s provázkem:-))pak už jsme stoupali vzhůru na hrad a ani jsme nevyužili možnosti půjčit si hůl(jinak fakt výborný nápad:-) ).Hned u brány se vybíralo vstupné a přivítal nás skvělej starší pán no a pak už jsme se jenom kochali hradem,Vltavou a přírodou-tuto zříceninu doporučuji na 100%,jenom škoda že jsme tam někde nezahlídli ty kozy:-)) a že se tam už nedá volně spát

Dívčí Kámen

11.6.2007 20:09 Jane
Navštívili jsme ho na dovolené minulý rok. Dostávali jsme se tam dost krkolomně lesem, ještě začalo pršet, ale nevadilo, bylo to super! Máme tam odtud parádní fotky přírody. Kolem kolejí se pásly krávy a na hradě nás přivítaly kozy - stálé obyvatelky. O kus dál, po cestě na Zlatou Korunu, ovečky. Byla jsem fakt v sedmým nebi! Je tam krásně. A neplatili jsme nic, asi nějaká dobrá konstelace hvězd :o)

Krása

29.1.2007 17:45 Ivet
Krásný a tajemný to hrad, obklopený přenádhernou přírodou a vedle něhož teče řeka Vltava do které se vlévá Křemžský potok. Vodáci zřejmě znají a nenechají si tento výlet s mírným stoupáním ujít. Vřele doporučuji i těm kteří rádi po svých a nezapomeňte na Krumlov!!!! Stojí to za to.

15.8.2006 00:00
Hrad je bezesporu krásný a tajemný... ale upozornění... UŽ SE NA NĚM NEDÁ VOLNĚ PŘESPAT!!!!! Byli jsme tam, vybírá se vstup a na hrad se mrknete tak max. do 22:00

11.7.2006 00:00
Pěšky se na Dívčí Kámen dostanete z Třísova, což je asi 3 km. Vede odsud naučná stezka kolem známé třísovské lípy a přes keltské oppidum.

14.6.2006 00:00
Jezdíme na místo každoročně s dětmi na vandr-pro děti neprosto jedinečný zážitek strávit noc pod širákem přímo pod hradními hradbami. Kozy už zde vypustily, nevím zdali je zrovna správné řešení v místě se vzácnými rostlinami, jak všude praví informační tabulky, vypustit zvířata, které spasou doslova vše zelené, co jim stojí v cestě. V tomto směru ale nejsem odborníkem, takže se předem omlouvám za případnou mýlku. Na Hradě se jinak už vybírá-vstupné 30Kč bez průvodce, ale dostanete brožurku. Oproti minulým letům hrad prokoukl, jsou zde vyznačeny cestičky, různé informační cedulky aj. Hrad je krásný, včetně jeho okolí, naučná stezka do Holubova při Křemži, restaurace v Třísově i stánek u vodáckého tábořiště pod hradem s výbornou 11 ve Vás jistě zanechají nezapomenutelný zážitek. . . .

24.8.2005 00:00
souhlasím zcela s předchozími připomínkami.Dívčí kámen patří mezi nejkrásnější a nejmalebnější hrady u nás.Narozdíl od mnohých jiných hradů si zachovává stále jaksi panensky neporušený háv odlehlosti.A výborně se zde maluje.kdo rád maluje hrady najde zde ten nejlepší ateliér pod širým nebem!

3.8.2005 00:00
Dívčí Kámen je úžasný. Nevím jak dřív, ale dnes vám dole u řeky dají na třech stránkách popis a stručnou historii. Vstupné je dobrovolné. Jinak příští rok by měly z nějakého grantu zaplatit stádo koz, který by ekologicky upravovaly dnes hodně zarostlý hrad. Vřele doporučuji navštívit.

14.5.2003 00:00
Dávám za pravdu,všen,kteří toto místo navštívili.Můžete se sem dostat ze Zlaté Koruny po značené cestě a z hradu pak pokračovat přírodní rezervací Holubovské hadce až do Křemže.A kdo by snad měl ještě dost sil,nechť vystoupí na horu Kleť a pokračuje dále do Českého Krumlova.Miloň

28.3.2002 00:00
Na Maidštejně stojí za to zůstat přes noc a ráno si vychutnat svítání - fakt nezapomenutelný zážitek!

30.7.2001 00:00
Nevím sice, jak se k hradu dostat pěšky, ale zato po vodě. Splouvá-li někdo Vltavu, spatří Dívčí Kámen na úseku mezi Zlatou Korunou a Českými Budějovicemi. Musím říct, že vynechat tuto památku by byla věčná škoda, a proto zakotvěte a navštivte ji. Je to nejhezčí zřícenina, na které jsem kdy byla.