Komentáře, diskuse

Kumburk - pochvala

18.2.2012 22:17 Karel
Před několika dny jsme navštívili hrad Kumburk. Musíme uznat, že má své neskonalé kouzlo i v zimním období. Poděkování všem, kteří se o zdejší hrad starají. Dík též za pohodové hradní stránky. Příjemné počtení. PS. NEJ k 20. narozeninám Sdružení, které vnímám jako nejserioznější v okruhu mnoha kilometrů. Hodně sil a štěstí. Karel a spol.

27.8.2012 20:54 Markéta Maierová
Moc vám děkujeme, snažíme se co to dá. Za Správu hradu Markéta

Cesta pod Kumburk.

20.9.2011 18:08 Martin V.
Řidiči pozor!!
Zdravím všechny návštěvníky – pokud budete chtít jet autem po polní cestě až k hradu – rozmyslete si to. Cesta vypadá celkem dobře, jsou tam ale velké šutry – konkrétně já tam prorazil olejovou vanu....
Jiří Žurman , 5.8. 2011

Ve směru od Klepandy vede až pod hrad Kumburk zánovní asfaltová silnička. Ve směru od Nové Paky je nutno pokračovat přes Krsmol a Syřenov. Cesta se Vám prodlouží o nějakých 6 km, ale je bez "překvapení". Možnost parkování na louce pod hradem (300 m po Ž). Cesta ve směru od Skalky pod Kumburkem je svým aktuálním charakterem předurčena pouze pro lesní a terénní stroje. Martin.

Kumburk a Bradlec

22.8.2011 19:46 Jirka
Co dodat. Děkujeme za příjemné chvíle na Vašich hradech. Pěkné udržováno. Zdraví Turnov.

28.8.2011 12:32 M.Maierová, Správa hradu
Děkujeme, Správa hradu

Kumburk Bradlec

4.10.2010 08:59 Vladimír Kreuz Havířov
Během zářijové dovolené po Čechách jsme se dostali i do Lomnice nad Popelkou a jejího okolí. V případě Kumburka i Bradlece jsme čekali jen zarostlé a opuštěné zříceniny. V reálu jsme byli mile překvapeni. Oba hrady udržované. Na Kumburku jsme byli nadšeni vyhlídkou, hradem i ochotným personálem ze Správy hradu. Oproti plánu jsme si odvezli i pohledy, magnetku a brožurku. Blízký Bradlec jsme prošli také. Sice zde není výhled, ani personál, ale informační tabule nás o hradu také slušně poinformovali. Děkujeme. A třeba zase brzo naviděnou. Ať se dílo daří. K.

4.10.2010 16:57 M.Maierová
Děkujeme, Správa hradu

KUMBURK

31.5.2010 13:58 Martina Kolářová
POPRVÉ OD ROKU 1989 JSEM BYLA NA KUMBURKU. OBROVSKÝ KUS PRÁCE!!! M.

Kumburk

13.4.2010 06:06 Vlk-samotář?
Koukali jsme jako blázni na hemžení rozličných vandráků na hradě. Ale asi mu to je k dobru. :-)
Zdravíme. Vlkovi

kumburk - www stránky

13.2.2010 21:18 Jitka Koutská
počátkem ledna jsme na cestě z krkonoš konečně navštívili i kumburk. v zimě to nemá chybu. prča výhled i klouzačka. v hradní vývěsce jsme si všimli odkazu na kumburský www stránky. večer jsem k nim zasedla a zvedla se až někdy k ránu. prostě paráda. je hezký, že nadšenci dokáží tak žít svoji zříceninou. v létě, až na hradě někdo bude prodávat suvenýry, přijedeme zas! :-) praha, koučtí.

KUMBURK

27.10.2009 17:20 BOLESLAV
PO CCA 20.-TI LETECH OPĚT NA KUMBURCE, MILE PŘEKVAPILO NÁS LEŠENÍ POD KULATOU VĚŽÍ, VYHLÍDKA Z ROZHLEDNY NÁM VYRAZILA DECH. TROCHU NEPOŘÁDEK KOLEM POPELNIC, ALE HRAD SAMOTNÝ ROSTE DO KRÁSY. TAK TŘEBA ZASE ZA DVACET LET. BOLESLAVÁCI. A DÍKY!!!

PŘEKVAPENÍ

17.6.2009 07:32 Jarka (Klatovy)
PO VÍCE NEŽ 25 LETECH JSME ZABROUSILI NA DOVOLENOU DO KONČIN POD TÁBOREM, KUMBURKEM A BRADLECEM. Z DĚTSTVÍ SI KUMBURSKOU A BRADLECKOU ZŘÍCENINU PAMATUJI JAKO ZAROSTLÉ MÍSTO KAM BYL STRACH CHODIT. JSME RÁDI ZA OBROVSKOU ZMĚNU K LEPŠÍMU. OBA HRADY DNES SUPER A PARÁDA. RUBRICE BADATEL DĚKUJEME ZA MOC HEZKÉ ČTENÍ A TIPY NA VÝLET PO OKOLÍ. NAVŠTÍVILI JSME KOZLOV, ALAINOVU VĚŽ, MOKŘICI AJ. AUTOR MJ. DOST PĚKNĚ SEPISUJE POVĚSTI, AŽ Z NICH MRAZÍ. BYLO BY NĚKDY TAKY NĚJAKÉ ČTENÍ O VELIŠI? :-) S POZDRAVEM J+J+M+I+K

AHOJ

3.6.2009 13:03 KÁJA
HÉÉÉZKÝ, CO DODAT VÍC. DOST MNE POTĚŠILO VYPRÁVĚNÍ O MUDR. KAMPELÍKOVI. MĚJTE SE A TŘEBA NĚKDY AHOJ. :-)) KAREL

Jirka z MB

19.3.2009 10:22 Jirka
S velkým zájmem tu a tam nahlédnu na tyto stránky. nejvíc mne pak oslovují různé názory rozličných čtenářů. od Valečova, přes Kost, Trosky, až ke Kumburku, Český ráj. stále víc se pak ujišťuji, že svět je plný rozličných slepých vývojových větví. všem, kdož se zdravě a s nohama na zemi v tomto snažení angažují, držím palce. jak píše jeden z reagujících: nenechte se odradit. blbost je věčná. a místo noci s agregátem bych dotyčnému doporučil raději noc s nějakou chtivou prsatkou, eroticky to je určitě mnohem větší zážitek. at se daří!!!!! :-) J.

noc s agregátem

28.2.2009 10:16 aleš
mám rád českou krajinu, k níž bezesporu patří ruiny hradů. Jistě, tyto ruiny chátrají a bez ochrany zcela zaniknou během několika dalších desetiletí. Ale po návštěvě Kumburku se mi zdá, že by to bylo možná i lepší, než z něj dělat takové haraburďárny. Na hrad jsem dorazil v noci a lehl si na verandu nějaké chatrče a usnul - ráno jsem se probudil vedle agregátu. Vzhledem k tomu, že se profesně zabývám opravami zřácenin hradů, nebylo mi to vzácné, ale bral jsem to jako nutné zlo pro to aby se hradu pomohlo. Prohlídka památky mě však ujistila o tom, že na Kumburku není něco v pořádku, Vrak jakési odporné multikáry na nádvoří a neuvěřitelné množství parazitních staveb, dřevěných budníků, ohrad atd. mě poměrně rychle vyhnaly z hradu, kde jak se zdá tyto parazitní stavby začínají převažovat nad hmotou samotné památky - hlavně, že tam mají hospodu...
Zdraví Aleš

15.10.2010 18:08 Jiří L.
Zdravím!
Na Kumburk jezdíme pravidelně každé letní prázdniny. Pokaždé jsme překvapeni. Hrádek každým rokem mládne. Také proto chápu, že: \"když se kácí strom (třeba nálety), tak lítají třísky.\" Přítomnost Multicar, míchačky apod je tak určitě nutná. Dřevo? Chci-li zachovat čisté prvky torzální architektury (tj. nesmím dostavovat zděné části), nezbývá, než sáhnout po dřevu. Nevím, o co p. Alešovi vlastně jde. Ahoj. :-)) Jiří L.

13.4.2010 06:09 Vlk
Aleši, Ty jsi ale kus profesního vola. Vlk.

2.3.2009 17:06 Petr
:-) se zájmem jsem si přečetl komentář pana Aleše. přijde mi, že jeho návštěva Kumburku byla pravděpodobně jeho první. jak by asi hovořil o hradu před cca dvaceti lety? jak píše níže Meluzína, každé prkénko má svůj jistý smysl. Na jedné straně pocit - na straně druhé užitečnost. třeba ona odporná Multikára? co jsem si všiml (jsem více než pravidelný návštěvník z Lomnice), tak právě ona vyvozila na hrad vše potřebné... Myslím, že pan Aleš jako profi snad může pochopit rozdíl mezi prací, za kterou je placen a prací zájmových dobrovolníků... k oné hospodě - v létě mi tam prodali tak limošku a pohled... jedná se tedy \"pouze o komára, ne velblouda....\" :-) At žijí \"poslední spravedliví\" :-) Ahoj a nenechte se odradit. :-)

28.2.2009 18:47 Meluzína
Zdravím návštěvníka Aleše, možná by bylo vhodné kontaktovat přímo Sdružení pr záchranu hradu Kumburku,o.s. a se svým "bolem" se svěřit přímo jim.Určitě Vám rádi vysvětlí co dělá na hradě "odporná Multikára" a jiné "parazitující věci".

dřevo....

19.1.2009 09:15 petr
meluzina má pravdu, dřevo hradu pomáhá. takže štiplavou poznámku autora nechápu. to samé platí o oněch zdech na bradleci, ten hrádek je ted hezky přehledný a lze tam chodit bez nebezpečení zpřerážení nohou, právě díky těm zídkám. jen tak dále, a nenechte se otrávit!!! má to smysl.

dřevo

28.11.2008 13:31 v b
dřevo dřevo dřevo, to není zlatý hrad, ale dřevěný :-(

8.12.2008 14:21 Meluzína
Ono není dřevo, jako dřevo, že?
Konkrétně na Kumburku některé "dřevo" chrání návštěvníky před pádem do hlubin (parkán, sklepení), nebo naopak pomáhá "vyšplhat" výš (rozhledna). Jiné chrání členy sdružení před umrznutím (budova Správy hradu), informuje (nástěnka), nebo poskytuje zázemí (stůl a lavice).
A další dřevo, které se na hradě nachází je vhodné do ohniště. Teplo, které vydává zahřeje jak návštěvníka, tak i členy sdružení.

Cesta na Kumburk

13.8.2008 11:11 Štěpánka
Zdravím všechny hradní nadšence. Máte-li namířeno na Kumburk, doporučuji místo cestu od Klepandy, která je delší a do kopce, vyjet nad obec Zboží, na rozcestí nechat auto a pokračovat po červené lesní cestou téměř po rovině až k rozcestí pod Kumburkem. Pak už je to krátký krpál, ale trocha námahy se vyplatí. Pěkná zřícenina a nádherný výhled široko daleko. O hrad se stará parta nadšenců a ráda bych jim za jejich námahu jménem nás všech poděkovala. Jen hospoda tam chybí s točeným pivečkem a klobáskou. Při zpáteční cestě doporučuji hospodu Na Klepandě. Dobré pivo, jídlo a příjemná obsluha. Mějte se a hradům zdar!

Velikonoce

5.3.2008 16:52 Markéta Maierová,Správa hradu
Letošní Velikonoce budou na Kumburku ve znamení práce. V sobotu po obědě se bude konat členská schůze a hned po ní se vrhneme na kácení náletů, úklid, přípravu dřeva a pod.
Vítáni budou nejen návštěvníci, ale i eventuelní pomocníci.

Jen pověst?

30.5.2007 08:46 Johnny
Hrad Kumburk je takříkajíc mým domovským hradem, jsem z Vrchlabska/Jilemnicka a hrad navštěvuji pravidelně, za svůj nedlouhý život jsem zde i mnohokrát přespal. Jedné noci jsme spali s kamarádem ve stanu na spodní plošince hradu, pod schody k věži. Přesně v půlnoci, kdy jsme již odešli od pomalu hasnoucího ohně do stanu a chystali se spát, se náhle ozvaly kolem stanu zřetelné lidské kroky (poznám samozřejmě od ježčích apod.). Oba jsme se velmi vylekali a okamžitě sáhli po noži. Kroky se blížili ke stanu a ve chvíli, kdy k němu zřetelně přišly, oheň, hořící menšími plameny zcela zhasl, jako když mávne kouzelným proutkem. Ve strachu jsem vystrčil hlavu ze stanu a v ruce svíral nůž. Venku nikdo nebyl. Obešel jsem stan a jeho okolí, nikde ani památka po člověku nebo zvířeti. Myslete si co chcete, já jsem to zažil na vlastní kůži a nebyl jsem sám. Pro mne je to jedním z důkazů existence bludných duší z očistce, které nemají po nějaký čas pokoj ani po smrti, a musí dlít v místě svého života, aby odčinili své dávné viny a mohly být přijaty do věčné blaženosti.

12.10.2005 00:00
Nádherný výlet na hrad Kumburk spojený s návštěvou sousedního Bradlece určitě nezklame nikoho.Navíc je to doslova houbařský ráj:-)

7.8.2003 00:00
V současné době je vlastníkem objektu obec Syřenov.Ve
spolupráci s obcí,pámátkovým ústavem v Pardubicích a dalšími úřady o hrad pečuje "Sdružení pro záchranu hradu Kumburku". Také v letošním roce probíhají na hradě záchranné stavební práce.

17.7.2002 00:00
Opravdu moc hezká zříceninka, vcelku mě překvapila. No a ten výhled, dokonalé místo na svačinku. Rozhodně stojí za těch pár kroků.
Vložit nový komentář

Východní brána v Prachaticích.
Východní brána v Prachaticích.
A. Sedláček XI/143