hrad Kleinštejn

Klejštejn, Kleinstein, Pragerhaus

Komentáře, diskuse

Přístup ke Kleinštejnu

3.7.2007 09:46 Jan Laurýn
Nejlepší přístup k hradu je z obce Kotvina. Od fotbalového hřiště vede silnička směrem do vojenského prostoru. Na první křižovatce míří cesta k letnímu táboru U Sviní. Odtud se dále pokračuje po stejné cestě až k louce, ze které už lze spatřit hradní kopec. Na hradě je moc krásně a jeho návštevu každému doporučuji. Je však třeba dát si pozor při vstupu do vojenského prostoru, je sem totiž vstup zakázán. Vojáci chodící směrem do Kotviny ale většinou návštěvníky hradu ignorují.

5.4.2008 20:19 správce
Malá připomínka. Nejsme tábor U sviní, ale základna České tábornické unie FORT OREGANO v ÚDOLÍ SVINÍ.

7.4.2007 17:11
Není tam nějaký překlep, vámi uvedené souřadnice ukazují skoro o 4 km dál než je současná poloha, do svahu nad řekou mezi Kamencem a Okounovem?

Přesná pozice Klejnštejnu

2.4.2007 13:41 Galdra
Byl jsem tam v sobotu 31.3.2007. Z hradu toho moc nezbylo, ale přeci jen více než například z Najnštejnu (nad Jirkovem). GPS ukazovala na okraji ostrohu, kde zřejmě byla okrajová zeď tuto pozici: N 50°21,067´ E 013°05,628.
Vlastní místo je super a dobře by se tam tábořilo. Také to tam dýchá jako kdyby tam byl poklad :-).

GPS souřadnice

19.3.2007 21:31 Galdra
V nejbližší době zjistím a přesně zaměřím v rámci geocachingu.

Špatná GPS pozice

6.11.2006 22:45 Medvěd
Už jsem to sem jednou psal, ale někomu není vhod slyšet, že GPS souřadnice uvedené u této lokality jsou ŠPATNĚ. Hrad leží až na konci ostrohu, GPS souřadnice míří cca 200 m před onen konec, takže kdo se nechá vést souřadnicemi na Hrady.cz uvedenými, nenajde vůbec nic, pokud mu nedojde, že má jít až na konec ostrohu.

8.11.2006 13:02 Pavel Zany Komárek, korektor
Dobrý den, to není o tom, že by někomu nebylo vhod něco slyšet, právě naopak, vždy se snažíme na připomínky návštěvníků reagovat pokud možno co nejodpovědněji a to je právě tento případ, kdy jsme čekali, až se k vaší připomínce bude moci vyjádřit někdo, kdo na místě opravdu byl a ví, kde hrad opravdu hledat.
Obecně k souřadnicím zde - často byly především v dřívějším období pouze odečítány z ne příliš podrobných map, proto je možné, že se zde podobných chyb vyskytuje více a my budeme rádi, když nás na ně budete dále upozorňovat. V brzké době by k souřadnicím měl přibýt příznak, zda byly určeny odhadem, přesným odečtem z mapy či zaměřeny GPS přístrojem na místě.

P.S.: souřadnice jsou již opraveny
za redakci

GPS souřadnice

27.10.2006 21:22 Medvěd
Je hezké, že tu jsou GPS souřadnice, ale pokud se dostanete na místo, kam tyto souřadnice míří, vězte, že ještě na hradě nejste. Jděte až na konec ostrohu, kde hrad skutečně leží.
Vložit nový komentář

Skála v Příběnicích
Skála v Příběnicích
August Sedláček VII