Přírodní památka Čertovy skály na severním okraji obce Lidečko. Výrazný 150 m dlouhý pískovcovo-slepencový hřeben, až 25 m vysoký, slouží jako cvičná horolezecká stěna. Za PP o výměře 0,15 ha byl útvar vyhlášen v r. 1966.
Hlavní obrázek místa
pohled na Čertovy skály od silnice
© Jan P. Štěpánek 10/2007
Významný krajinný prvek Valašska, přírodní památka Čertovy skály na severním okraji malebné vesnice Lidečko. Přírodní útvar je tvořen výrazným 150 m dlouhým skalnatým pískovcovo-slepencovým hřebenem, který se nad okolní terén zvedá až do výšky 25 m. Z hřebene Čertových skal vystupují jednotlivé vrcholky s názvy jako: Kolébka, Plochá, Čertova stěna či Hladká. Za přírodní památku o ploše 0,15 ha byly skály vyhlášeny v roce 1966. V dnešní době jsou skály vyhledávaným místem nadšenců horolezectví, jímž památka slouží jako cvičná horolezecká stěna.
Jan P. Štěpánek, 3.11. 2007
Zlínský kraj,  Vsetín  (VS),

Místa v okolí

 Pulčínské skály
 Pulčín
 Trubiska
 Čubův kopec
 památník Ploština
 Královec
 Hovězí
 Vartovna
 evangelický kostel
 Lipina
 Újezd
 kostel sv. Mikuláše
 Liptál
 Návojná
 Vlachovice
 židovský hřbitov
 Vlachovice
 Brumov
 Brumov
 Vsetín
 nová radnice
 stará radnice
 Maštaliska
 kostel sv. Vendelína
 Vizovice
 kostel sv. Vavřince
 Lednické bradlo
 Lednica
 zaniklý kostel
 kostel sv. Vojtěcha
 Slavičín
 Hošťálková
 Muzeum sklářství
Základní informace místa
ID místa: 3711
Typ místa: ostatní
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 3.11.2007
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobné

Články

Zapomenutá Halič a skryté klenoty Dušana Jurkoviče

Cestování

Halič je území s dlouhou a značně komplikovanou historií. Nečekanou stopu v tomto kraji zanechal československý architekt, rodem ze slovenské Myjavy, Dušan Jurkovič (1868 – 1947). Jeho jméno máme spojené s pohádkovými chaloupkami Libušín a Maměnka na Pustevnách a dalšími domy inspirovanými lidovou architekturou. To, že je autorem tří desítek vojenských hřbitovů na polsko–slovenském pomezí není až tak známo.

Než se budete radovat z nové kuchyně, je potřeba se některých věcí vyvarovat

Ostatní

Stěhujete se do nového bytu? Plánujete novou kuchyň a těšíte se až v ní poprvé uvaříte? Máme pro Vás několik tipů na co si dát pozor při jejím plánování a realizaci, aby nová kuchyň nebyla zklamáním.

Na skok k Panence do Skoků - díl první: zrození legendy

Historie

Rčení „panenko skákavá“ pravděpodobně zná většina z nás. Nemnozí ovšem vědí, že souvisí se zaniklou vesnicí nad Žlutickou přehradou a s uctívání mariánského obrazu, který je považován za zázračný.

Jak se topilo na hradech?

Reklamní sdělení

Ať už si to uvědomujeme či nikoliv, žijeme v době, která nám díky pokroku a novým technologiím nabízí plnou kontrolou nad chodem domácnosti. V teplých letních měsících spoléháme na klimatizovanou teplotu vzduchu a před zimou se chráníme například regulací ohřevu vody v radiátorech.

Procházka zimním Štramberkem protáhne tělo a pohladí duši

Cestování

Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.

Krásné odpoledne s procházkou a bruslením ve Veltrusském parku

Cestování

Pokud hledáte neopakovatelnou volnočasovou aktivitu na půlden, můžete si zaskočit zabruslit do parku ve Veltrusích. Na umělém kanále Mlýnského potoka je možné kromě bruslení trénovat hokej případně se po místních pláních proběhnout na běžkách.

reklama