Klíčové slovo
Hledání podle klíčového slova.

Počáteční písmeno
Země
Typ místa
Stav místa
Přístupnost místa
Služby spojené s místem

Hledání turisticky zajímavých míst

Nalezeno celkem 9 záznamů, 1 / 1 stran, vyhledáno za 0.34 sec
 boží muka
mírov
ý sloup
sakrální památky - křížek, boží muka, zachovalý, volně přístupno, , Jemnice, Jemnice
Pozdně renesanční žulová sloupková boží muka na čtvercové čtyřstupňové podezdívce byla vytvořena na počátku 17. století. Roku 1814 na ně byl vytesán nápis, oslavující porážku napoleonských vojsk a ukončení válek. Proto se této památce říká též mírový sloup. Boží muka byla obnovena v roce 2008.
 Dubecko
399.0 m. n.m.
Sekerkovy Loučky
věž - rozhledna, zachovalý, přístupno příležitostně, ,
Mírov
á pod Kozákovem
,
Mírov
á pod Kozákovem
Rozhledna na Dubecku je novodobá železná stavba postavená pro mobilní operátory. Stojí ve výšce 399 m n. m., vyhlídkový ochoz se nachází ve výšce 33 m a nabízí výhled na Kozákov, Trosky, Ralsko, Vyskeř, Klokočské skály aj.
 dvůr Wladi
mírov
ostatní - palác, dům, chátrající, nepřístupno, , Sokolnice, Sokolnice
Zemědělský dvůr založený kolem roku 1851 hrabětem Wladimírem Mitrovským. Čtyřkřídlý dvůr sloužil jako zemědělské zázemí pro panství Sokolnice.
 jeskyně Postojna
Amerika
přírodní scenerie - jeskyně, zachovalý, volně přístupno, ,
Mírov
á pod Kozákovem
,
Mírov
á pod Kozákovem
Pískovcová jeskyně Postojna (zvaná též Amerika) byla osídlena a využívána jako útočiště již lidmi v době pravěku. Je jednou z největších jeskyní Českého ráje (téměř 300 m2, výška 2,5 m). Z jeskyně s velmi úzkým vchodem vedou další chodby, které se postupně zužují, jejich celková délka je 75 m.
 kašna na
Mírov
ém (Dolním) náměstí
515.0 m. n.m.
technická památka, zachovalý, volně přístupno, , Slavonice, Slavonice
Původně renesanční kašna na Dolním (dnes Mírovém) náměstí z II. poloviny 16. století. Asi 1667 byl osazen toskánský sloup z někdejšího pranýře. Na jeho vrcholu stojí socha Immaculaty z II. poloviny 18. století.
 
Mírov
hrad, zachovalý, nepřístupno,
Zachovalý hrad z 13. století založen olomouckým biskupen Brunem ze Šamburka. V 16. století sloužil jako věznice. V roce 1643 dobyt Švédy. R. 1855 arcibiskup Bedřich Fürstenberg prodal hrad státu na zřízení věznice. V l. 1859 - 1870 proběhla potřebná adaptace hradu, který slouží jako státní věznice.
 Průchodnice
534.0 m. n.m.
přírodní scenerie - jeskyně, zachovalý, volně přístupno, , Lud
mírov
, Lud
mírov
Průchodnice je přírodní rezervace od r. 1985 mezi obcemi Hvozd a Ludmírov v okrese Prostějov. Jedná se o lokalitu na ploše 21 hektarů se skaliskem a jeskyněmi, z nichž dvě jsou průchozí.
 Rotštejn
Bělá
hrad, zřícenina, přístupno v návštěvních hodinách, ,
Mírov
á pod Kozákovem
,
Mírov
á pod Kozákovem
Kdysi mohutný hrad byl postaven ve 2. pol. 13. st. R.1514 byl zmiňován jako pustý. Za třicetileté války zde v dutinách skal budovalo příbytky prchající obyvatelstvo.
 Zdenčina skála, Betlémské skály
390.0 m. n.m.
Rohliny
přírodní scenerie - vrch, zachovalý, volně přístupno, ,
Mírov
á pod Kozákovem
,
Mírov
á pod Kozákovem
Vyhlídka Zdenčina skála je vyhlídkové místo zřízené na 10 m vysokém skalním suku v nadmořské výšce 390 m n. m. Z místa je velký rozhled na údolí Jizery a na část Betlémských skal. Za dobrého počasí je viditelný i liberecký Ještěd.
1