Komentáře, diskuse

Reakce na vybraný komentář.

16.1.2011 12:04, Jaroslav Sadílek
Naprosto souhlasím. Také mám své bohaté zkušenosti, že záhy po zakoupení zchátralého památkového objektu novým majitelem, který projeví snahy o jeho záchranu, se zainteresované památkové instituce probudí ze zimního spánku a své obvyklé letargie a začínají neobvykle aktivně házet majiteli klacky pod nohy a doslova nehorázně zákeřným způsobem bránit v obnově objektu. Ohánějí se přitom jakousi akademickou frází, že samovolný zánik objektu je součástí jeho přirozeného vývoje, který je nutno sledovat až do úplné archeologizace (kouzelné slůvko, že) budovy, který nový majitel svojí snahou narušuje a způsobuje tak našemu památkovému fondu nenapravitelné škody. Byl jsem přítomen jednání, kdy památkoví pracovníci doporučovali majiteli zchátralého zámku jako jedinou přípustnou možnost podepřít napůl rozbořené zdi a celý areál obehnat plotem a jen zpovzdálí sledovat jeho postupný zánik. Jeho další snahy o obnovu vedly, podpořené předními odborníky z oboru stavitelství, pak k zastavení dotačních projektů a stíhání také mé osoby, protože jsem svojí podrobnou stavebně historickou dokumentacím dokládající pravou povahu a význam objektu, zabránil památkářům provádět svévolně svoje záměry. A tak bych mohl pokračovat donekonečna, příkladů mám ze své praxe dost a dost. Je na čase, aby se už v této oblasti konečně něcu udělalo a tuto svévoli, zamezující záchraně památkových objektů, zastavilo. Zatím byly mé snahy marné - viz. mé komentáře ke kauze zbořené tvrze v Pomezí u Poličky na tomto webu, kdy mi bylo vyhrožováno likvidací jak ze strany majitele objektu, tak ze strany stavebního úřadu v Poličce, jenž nechal vyhotovit záměrně zkreslený statický posudek, tak nakonec i ze strany památkářů, kteří celou akci podporovali a v podstatě řídili. Nejnověji nechali zbořit část renesančního a raně barokního hospodářského dvora nad bysterským zámkem; také podivný řízený požár dvora v nedalekém Baníně u Svitav v září loňského roku vypukl podivně krátce poté, co jsem pověřeného pracovníka NPÚ upozornil na jeho historický význam.
Reakce na komentář Notice: Uninitialized string offset: 0 in /var/www/hrady/https/src/misto_komentare_re.php on line 53
Text:
*
Text vašeho komentáře vkládejte zásadně bez formátovacích html znaků. S informací je ukládán datum a čas vložení, a identifikace vkladatele.
Autor:
*
Upozornění:
Pokud chcete mít přehled o reakcích na Váš příspěvek, označte. Informace budou odesílány na Váš e-mail.
Ověření:* e-mail:
Protože nejste přihlášeni je nutné záznam autorizovat. Uveďte e-mail na který bude zaslán autorizační odkaz. Po potvrzení se záznam hned začne ukazovat.
Antispam:*
Kontrolní obrázek
Opište zobrazený kód. To je z důvodu ochrany proti spam robotům. Dodržujte velká a malá písmena.
Zavřít reklamu