Pro příměstskou obec, v níž nalezli bydlení dělníci z továren v sousedním Ústí, byla zřízena samostatná farnost. V l. 1905–6 získala kostel a farní budovu v eklektickém, převážně novorománsko-novogotickém slohu. Dnes slouží potřebám řeckých katolíků.
Graficke pismenko Kostel svatého Josefa najdeme na severní straně Školního náměstí, které bylo postaveno jako centrum Nových Předlic. Dnes mediálně hojně probíraná lokalita vznikla na přelomu 19. a 20. století jako čtvrť nájemních domů pro převážně české dělníky továren na sousedním katastru města Ústí. Spojení z centra trolejbusovou linkou 57 (zastávka U vozovny), sjezd z dálnice D8 Předlice asi 2 km severovýchodně. V okolí lze zaparkovat bezplatně.
Ivan Grisa, 1.11. 2008

  popis

  Kostel je centrální stavba s polokruhovitou apsidou a západní předsíní, nad kterou je v patře kruchta. Loď má půdorys řeckého kříže s velmi krátkými rameny, vyvrcholenými trojúhelnými štíty. Na křížením obou sedlových střech zvonička s jehlancovou helmicí. Vnitřní zařízení soudobé se stavbou. Kostel byl naposledy opravován počátkem 70. let 20. století, od té doby chátrá. Před západním průčelím kostela barokní socha sv. Jana Nepomuckého z roku

  Ivan Grisa, 1.11. 2008
  sakrální památky
  kostel, chrám
  chátrající
  přístupno příležitostně
  Česká republika
  Ústecký kraj
   Ústí nad Labem  (UL)
  Ústí nad Labem-Předlice