Komentáře, diskuse

Reakce na vybraný komentář.

22.11.2018 20:20, HonzaZM
Pamatuji části zříceniny
Ještě v 50.letech byly zbytky hradu mezi \\\"železničářskými\\\" domy v Perštýnské ulici a zahradnictvím \\\"u Klubíčků\\\". Jako malí jsme zbytky staveb prolézali. Snad to původně byly stáje, pod nimi sklepy s průchodem - tunýlkem mezi místnostmi, dlouhým asi 1-1,5 metru, vysokým asi metr, vrch byl oblouk z cihel. Východní část byla opravdová zřícenina - zbořeniště, zasahující přes teoretický prostor chodníku až do silnice ulice 9.května. Hromada zbořeniště byla asi 2 metry vysoká, na délku už nepamatuji. Byly to pro nás, děti, prolézačky, v zimě a na sněhu jsme z oné haldy sáňkovali, až do večerních hodin, a to tenkrát ještě nebylo žádné pouliční osvětlení. V té době v ulici téměř žádný provoz (do směru Kladruby). Časem byla halda do ulice odstraněna, uklizena, a v místě byl zřízen jakýsi přírodní chodník. Časem zřícenina chátrala, lidé si tam chodili na cihly - při této činnosti tam jeden člověk přišel i o život. V 60. letech pak MNV měl nějaký úmysl se zbytky, nechal opravit střechu, ale tím to skončilo. Během dalších let došlo ke zbourání a odklizení staveb těchto zbytků hradu, a na části pod stavbami a vedlejšího pozemku byla koncem 60.postavena bytovka. Při cestě od náměstí do ul. 9.května je to po prvé straně, v místě druhého domu za odbočkou do ul. Perštýnské.
Reakce na komentář Notice: Uninitialized string offset: 0 in /var/www/hrady/https/src/misto_komentare_re.php on line 53
Text:
*
Text vašeho komentáře vkládejte zásadně bez formátovacích html znaků. S informací je ukládán datum a čas vložení, a identifikace vkladatele.
Autor:
*
Upozornění:
Pokud chcete mít přehled o reakcích na Váš příspěvek, označte. Informace budou odesílány na Váš e-mail.
Ověření:* e-mail:
Protože nejste přihlášeni je nutné záznam autorizovat. Uveďte e-mail na který bude zaslán autorizační odkaz. Po potvrzení se záznam hned začne ukazovat.
Antispam:*
Kontrolní obrázek
Opište zobrazený kód. To je z důvodu ochrany proti spam robotům. Dodržujte velká a malá písmena.
Zavřít reklamu