Komentáře, diskuse

Reakce na vybraný komentář.

1.10.2006 11:22, PepaL
Dle mého názoru jeden z nejkrásnějších našich hradů. Byl jsem tu jako kluk za hrozného počasí, kdy na hradě nebyla jinak ani noha. Správce nás i přes to sólo provedl po celém hradě. Naprosto nezapomenutelný zážitek s úchvatným výkladem, na který dodnes vzpomínám. Minulý týden jsem se tam vypravil po 15letech tentokrát na kole z Prahy (mimochodem kdo si troufne na cca 140km, vřele doporučuji po dálkové trase 3 kolem Karlštejna do Hořovic odkud po 303 až na Žebrák a Točník - lehká trasa bez výrazných stoupání s výjimkou vlastního vrcholu k Točníku:-) ). Kolo mi pohlídala pokladní. Prohlídka mě tentokrát bohužel malinko zklamala, protože jsem dostal jen tištěného průvodce (oproti prohlídce před 15ti lety velmi stručného), nicméně i to má své výhody, protože v každé části hradu může člověk zůstat jak dlouho chce, prohlédnout si co chce a především si v klidu vyfotit co ho zaujme. Z inventáře hradu příliš zachováno není. Původní je jen truhla na uchování pokladu Václava IV. Některé místnosti jsou ve velmi dobrém stavu, ostatní se opravují. Nepřístupné není jen poslední patro hradního paláce s komnatami královny. Tentokrát jsem měl štěstí na počasí a tak jsem si mohl vychutnat i nádherný výhled do kraje.
Reakce na komentář
Text:
*
Text vašeho komentáře vkládejte zásadně bez formátovacích html znaků. S informací je ukládán datum a čas vložení, a identifikace vkladatele.
Autor:
*
Upozornění:
Pokud chcete mít přehled o reakcích na Váš příspěvek, označte. Informace budou odesílány na Váš e-mail.
Ověření:* e-mail:
Protože nejste přihlášeni je nutné záznam autorizovat. Uveďte e-mail na který bude zaslán autorizační odkaz. Po potvrzení se záznam hned začne ukazovat.
Antispam:*
Kontrolní obrázek
Opište zobrazený kód. To je z důvodu ochrany proti spam robotům. Dodržujte velká a malá písmena.
© Copyright 1995-2019 Hrady.cz (Jiří Čížek), ISSN 1803-0076
, RSS, Vaše oblíbená místa,
Zavřít reklamu