hrad Hrádek u Kněževsi

Hrádek u Svojanova

Komentáře, diskuse

Reakce na vybraný komentář.

5.4.2011 08:46, Jaroslav Sadílek
Vážený pane, stavebně historický průzkum je možno realizovat pouze na stojících (!), tedy ve hmotě dochovaných objektech, nikoliv na reliéfních stopách v terénu. Navíc objekt, o kterém je zde pojednáváno, je zřejmě pouze souhrou přírodních (erozních) a antropogenních (cesty, úvozy) zásahů. Poloha je pro založení opevněného sídla naprosto nevhodná, existence tohoto sídla je podporována pouze lidovou tradicí, která však jeho polohu neupřesňuje, z níž vychází také naprosto zcestný a nehistorický nástin počátků osídlení regionu ve vztahu k domělému hrádku (autor výše zmíněný M. Král). Starší literatura z doby kolem poloviny 19. století lokalizuje polohu hrádku do jiných míst, tato lokalizace zatím nebyla potvrzena.
Reakce na komentář
Text:
*
Text vašeho komentáře vkládejte zásadně bez formátovacích html znaků. S informací je ukládán datum a čas vložení, a identifikace vkladatele.
Autor:
*
Upozornění:
Pokud chcete mít přehled o reakcích na Váš příspěvek, označte. Informace budou odesílány na Váš e-mail.
Ověření:* e-mail:
Protože nejste přihlášeni je nutné záznam autorizovat. Uveďte e-mail na který bude zaslán autorizační odkaz. Po potvrzení se záznam hned začne ukazovat.
Antispam:*
Kontrolní obrázek
Opište zobrazený kód. To je z důvodu ochrany proti spam robotům. Dodržujte velká a malá písmena.
© Copyright 1995-2019 Hrady.cz (Jiří Čížek), ISSN 1803-0076
, RSS, Vaše oblíbená místa,
Zavřít reklamu