hrad Hrádek u Kněževsi

Hrádek u Svojanova

Komentáře, diskuse

Reakce na vybraný komentář.

9.7.2010 20:38, anonymous
Ješek Boemus
Syn Ješek, později Ješek Boemus - všechny další údaje jsou hypotetické - kromě místa na zelené značce a označení vytvořeného Lesy města Poličky. Nikdo tak nemůže tvrdit, jestli byl objekt dokončen, jestli byl dřevěný, jednověžový nebo dvouvěžový a pod. Stavebně historický průzkum neproběhl, jediný rozumný, i když částečný je nákres M.Plačka. Jakýsi objekt stál patrně v západní části (mimo nákres) hypotetického opevnění - je vidět pravoúhlý půdorys cca 20x30 m (celý areál cca 120x60 m) - viz letecké fotografie např. z r. 1953. Kavinská rokle nyní neprostupná. Může-opět hypotéza-jít o nedokončenou stavbu spojenou s kolonizací povodí Křetínky některým z moravských šlechtických rodů - viz práce P.Boliny.Paed.Dr. Miloš Král, Rohozná u Poličky
Reakce na komentář
Text:
*
Text vašeho komentáře vkládejte zásadně bez formátovacích html znaků. S informací je ukládán datum a čas vložení, a identifikace vkladatele.
Autor:
*
Upozornění:
Pokud chcete mít přehled o reakcích na Váš příspěvek, označte. Informace budou odesílány na Váš e-mail.
Ověření:* e-mail:
Protože nejste přihlášeni je nutné záznam autorizovat. Uveďte e-mail na který bude zaslán autorizační odkaz. Po potvrzení se záznam hned začne ukazovat.
Antispam:*
Kontrolní obrázek
Opište zobrazený kód. To je z důvodu ochrany proti spam robotům. Dodržujte velká a malá písmena.
© Copyright 1995-2019 Hrady.cz (Jiří Čížek), ISSN 1803-0076
, RSS, Vaše oblíbená místa,
Zavřít reklamu