Komentáře, diskuse

Reakce na vybraný komentář.

9.10.2011 18:35, Edík
čertův kámen pod hradem
Zkrácená verze pověsti o Čertově kameni uvedeným v galerii obrázků: Občané nedaleké obce Pnětluky se často hádali o vodu v jediné obecní studni. Čert je škodolibě pozoroval a rozhodl se otestovat jejich záporné vlastnosti a toho z nejvíce rozhádaných si odnést do pekla. Čert nedaleko vylomil velký kus skály ,připoutal si ho řetězem na hřbet a vláčel se s ním kolem hradu k Pnětlukám. V tu dobu místní loupežníci se právě vloupali v obci do kurníku jedné z chalup, ale z lupu se jim vytrhl kohout a začal hlasitě kokrhat. Čert ho uslyšel, upustil balvan u cesty pod hradem a bez kořisti odletěl do pekla. Občané si pak zhotovili každý svoji vlastní studnu a k vyzdění odlamovali právě kameny z čertova kamene. To co turisté obdivují pod hradem je už jen zbytek čertovo skály. Konec pověsti.
Reakce na komentář
Text:
*
Text vašeho komentáře vkládejte zásadně bez formátovacích html znaků. S informací je ukládán datum a čas vložení, a identifikace vkladatele.
Autor:
*
Upozornění:
Pokud chcete mít přehled o reakcích na Váš příspěvek, označte. Informace budou odesílány na Váš e-mail.
Ověření:* e-mail:
Protože nejste přihlášeni je nutné záznam autorizovat. Uveďte e-mail na který bude zaslán autorizační odkaz. Po potvrzení se záznam hned začne ukazovat.
Antispam:*
Kontrolní obrázek
Opište zobrazený kód. To je z důvodu ochrany proti spam robotům. Dodržujte velká a malá písmena.
Zavřít reklamu