Komentáře, diskuse

Reakce na vybraný komentář.

6.3.2014 14:58, Dušan D.
využití zámku
Vzhledem k tomu,že mi není lhostejný osud žádného pánského sídla,ať je to hrad,zámek či tvrz,zajel jsem se tento týden na zámek v Račicích podívat,a to především v souvislosti s jeho využitím.Měl jsem asi hodinovou diskusi s p.ředitelkou,která mě velice ochotně přijala.Podíval jsem si do vnitřních prostorů zámku.Spousta z nich jsou velmi vkusně zrestaurovány či opraveny či jak to nazvat. Troufám si tvrdit,že opravy sesouladily historický vzhled s účelnosti.Stejně tak na mě působí i vnější \" kabát\", a to včetně třech věží /tady snad chybí dokončit už jen \"několik metrů\"/ A vůbec jsem neměl dojem,že by se snad žáci učili v nevyhovujících podmínkách. Samozřejmě,že spousta věci čeká na svoji opravu,nebo přesněji na svoje \"peníze\". A tady bych to přírovnal k jízdě po kruhovém objezdu. A hlavně-nikde není jistota,že změna majitele povede k lepšímu. A vím o čem mluvím,či vlastně píšu. Mám na Moravě navštívených tolik zámků,hradů a tvrzí jako možná nikdo.Jsou zámky v soukromých rukou,které jsou nádherně opravené,ale dovnitř se už nedostane nikdo,a v mnoha případech neuvidíte nic ani přes bránu.Ale budiž,je to soukromé sídlo. Z mnoha zámků soukromý sektor vytvořil hospody a restaurace.U těchto komerčních sídel o historickém významu a vzhledu většinou nelze mluvit.Nejhorší skupinou jsou zámky soukromníků,které postupně mizí z \"povrcgu zemského\".A takových jetaké dost.Tak to teda radši \"hlasuji\" za zachování školy,pokud je ve vedení schopná osoba.A troufám si tvrdit,že zmíněná p.ředitelka tou osobou je. Nicméně-ty diskutéry,kterým je škola na Račickém zámku \"trnem v oku\" můžu uklidnit. Dle sdělení p.ředitelky se škola v dohledné době musí \"odklidit\". A opravdu až čas ukáže zdalipak to je dobře nebo ne. PS. Absolutně si neosvojuji \"patent\" na nejspravnější názor,a absolutně nezhazuji názory lidí tady na diskusi.
Reakce na komentář
Text:
*
Text vašeho komentáře vkládejte zásadně bez formátovacích html znaků. S informací je ukládán datum a čas vložení, a identifikace vkladatele.
Autor:
*
Upozornění:
Pokud chcete mít přehled o reakcích na Váš příspěvek, označte. Informace budou odesílány na Váš e-mail.
Ověření:* e-mail:
Protože nejste přihlášeni je nutné záznam autorizovat. Uveďte e-mail na který bude zaslán autorizační odkaz. Po potvrzení se záznam hned začne ukazovat.
Antispam:*
Kontrolní obrázek
Opište zobrazený kód. To je z důvodu ochrany proti spam robotům. Dodržujte velká a malá písmena.
© Copyright 1995-2019 Hrady.cz (Jiří Čížek), ISSN 1803-0076
, RSS, Vaše oblíbená místa,
Zavřít reklamu