Hrady.cz

Hrady a zámky České republiky

A další turisticky, historicky nebo jinak zajímavá místa a ubytování nejen v ČR.

kaplička

  • Středočeský kraj
  • Blevice
Kaplička na návsi, nedaleko hostince. Asi 5 m vysoká na čtvercovém půdorysu, krytá nízkou valbovou střechou. Zvonová věžička s křížkem. Datování podle nápisu "ANNO 1746" nad vchodovými dveřmi. Do stěny kapličky vsazena mramorová pamětní deska obětem 1. světové války.

Další nová místa

RSS kanál další nová místa

 

Nově vložené obrázky

 

Památky podle krajů, okresů a měst / obcí


Praha Karlovarský Ústecký Liberecký Královehradecký Olomoucký Pardubický Moravskoslezský Zlínský Jihomoravský Vysočina Jihočeský Plzeňský Středočeský
Pozice míst na mapě kraje slouží pro snadný přehled o rozmístění jednotlivých typů míst.
úterý, 11. prosinec 2018. Svátek slaví Dana, zítra Simona

Když není zima před Vánocemi, je pak na jaře.

 
Komentáře, diskuse
Svébohy
7.12. 2018 Naděje na záchranu nadále umírá.: I na konci roku 2018 je naděje na záchranu zámku marná. I přes mnoho let (od r. 2009), kdy je zámek nabízen k prodeji, se nenašel nikdo, kdo by jej zachránil. Prodejní cena je přehnaná (2.200.000 Kč), prodej by byl snad možný jen za cenu pozemku. Škoda.
Chlumec nad Cidlinou
22.11. 2018 Pamatuji části zříceniny: Ještě v 50.letech byly zbytky hradu mezi \\\"železničářskými\\\" domy v Perštýnské ulici a zahradnictvím \\\"u Klubíčků\\\". Jako malí jsme zbytky staveb prolézali. Snad to původně byly stáje, pod nimi sklepy s průchodem - tunýlkem mezi místnostmi, dlouhým asi 1-1,5 metru, vysokým asi metr, vrch byl oblouk z cihel. Východní část byla opravdová zřícenina - zbořeniště, zasahující přes teoretický prostor chodníku až do silnice ulice 9.května. Hromada zbořeniště byla asi 2 metry vysoká, na délku už nepamatuji. Byly to pro nás, děti, prolézačky, v zimě a na sněhu jsme z oné haldy sáňkovali, až do večerních hodin, a to tenkrát ještě nebylo žádné pouliční osvětlení. V té době v ulici téměř žádný provoz (do směru Kladruby). Časem byla halda do ulice odstraněna, uklizena, a v místě byl zřízen jakýsi přírodní chodník. Časem zřícenina chátrala, lidé si tam chodili na cihly - při této činnosti tam jeden člověk přišel i o život. V 60. letech pak MNV měl nějaký úmysl se zbytky, nechal opravit střechu, ale tím to skončilo. Během dalších let došlo ke zbourání a odklizení staveb těchto zbytků hradu, a na části pod stavbami a vedlejšího pozemku byla koncem 60.postavena bytovka. Při cestě od náměstí do ul. 9.května je to po prvé straně, v místě druhého domu za odbočkou do ul. Perštýnské.
kaple sv. Jiří a Vojtěcha
12.10. 2018 Misto zpovedí, přaní a hledaní odpovědí: Kam by mel jit každý Bohemik,Čech,Slovan,domorodec,clovek..pozemstan... Když hledáš to,co ztracené se zdá.. -odpovedi,pravdu,spravedlnost,nadeji,pomoc ,sam sebe... Takové místo, které každý může znát,je viditelné,přístupné,nezavírá a může být, každému k dispozici.. Ať už za pomoci bližního,nebo sám. -Za svitu slunce -Za svitu luny -V zimě -V teple Za temna i dešťe... Vydej se nahoru na Horu... Staci trocha toho odhodlani a námahy.. Možná za pár šrámú a kapek potu.. Hlavne s úctou a respektem k zemi, z níž hora vyrůstá. S dobrým srdcem a myslí otevřenou ke všemu a všem. Měl by zde každý dobrý a spravedlivý obyvatel tohoto i onoho světa.., Najít to, co jinde se nenachází Vidět to,co běžňe vidět není Slyšet to,jak pravda zní Rozhodně každému to,co si zaslouží... Zde mnohé začíná, je a končí A pamatuj. I cesta může být cíl, A vše důležité ,nemusí být nejdál,nejvíš,nebo na konci.. Konec jednoho je začátek druhého a potom 3tího a 4,5,6,.... 0 Život je fajn.. ale taky může být sķvělej.. 3,4,5...
Tupadelské skály
2.10. 2018 Vylet: Dobrý den Jedeme na výlet sem http://www.nadrybnikem.eu/ dá se to do skal dojit i s mensimi detmi? za den dekuji
Zdechovice
23.8. 2018 Otto Mettal von Frivald: Nezlobte se ale to co tu čtu o panu Ottovi Mettal von Frivald,je obří sra..ka. Titul v roce 1912 obdržel za zásluhy ,,bez taxy" takže bezplatně od jeho císařské a královské výsosti Františka Josefa I. Stačí se podívat do Gothaj almanachu a nebo novanobilitas,než napsat něco unáhleného. Jinak mám Váš web velice rád a oceňuji záslužné poslání. Kašpar Libor, Děčín.
 
Ze života serveru
Preobíhají úpravy systému serveru - galerie
10. 4. 2017
Jako první jsme se pustili do hlavní stránky a galerie obrázků. Zde jsme si vyzkoušeli nové dělení stránky a přepsali nové třídy pro volání obsahu. Museli jsme opravit volání mapy google, protože nějak se přestal zobrazovat ikonky míst. Postupně se budou stránky upravovat a zmizí horní menu, které není důležité a zpřehlední se některé další věci. Ale dost povídání a šup doi práce. Zde budeme vypisovat co nového už se stalo.
Změna stránek serveru
5. 3. 2017
Pracujeme na úpravách systému stránek serveru. Po 9 letech přizpůsobujeme výpisy informací, responzivní design a zjednodušujeme navigaci a další prvky stránek. Během těchto rekonstrukčních prací prosíme o shovívavost.
Přidány nové země
18. 12. 2015
Do států kde mapujeme památky byla přidána Černá Hora a Makedonie.
 
Spolupracující, partneři serveru
© Copyright 1995-2018 Hrady.cz (Jiří Čížek), ISSN 1803-0076 IP 54.164.198.240, RSS, Vaše oblíbená místa,