Hrady.cz

Hrady a zámky České republiky

A další turisticky, historicky nebo jinak zajímavá místa a ubytování nejen v ČR.

kaple Nejsvětější Trojice

  • Liberecký kraj
  • Častolovice
Barokní kaple postavena roku 1797. Středně velká obdélná stavba kaple s mírně odsazeným obdélným presbytářem. K jihozápadní straně kaple přiléhá sakristie. Stavba je neorientovaná. V hřebeni střechy šestiboká dřevěná sanktusová věžička se zvonem. Kaple zcela prázdná, veřejnosti nepřístupná.

Další nová místa

RSS kanál další nová místa


Nově vložené obrázky

Památky podle krajů, okresů a měst / obcí


Praha Karlovarský Ústecký Liberecký Královehradecký Olomoucký Pardubický Moravskoslezský Zlínský Jihomoravský Vysočina Jihočeský Plzeňský Středočeský
Pozice míst na mapě kraje slouží pro snadný přehled o rozmístění jednotlivých typů míst.
čtvrtek, 13. prosinec 2018. Svátek slaví Lucie, zítra Lydie

13.12. Když na Lucku jasný den, urodí se konopí a len.

Komentáře, diskuse
Svébohy
7.12. 2018 Naděje na záchranu nadále umírá.: I na konci roku 2018 je naděje na záchranu zámku marná. I přes mnoho let (od r. 2009), kdy je zámek nabízen k prodeji, se nenašel nikdo, kdo by jej zachránil. Prodejní cena je přehnaná (2.200.000 Kč), prodej by byl snad možný jen za cenu pozemku. Škoda.
Chlumec nad Cidlinou
22.11. 2018 Pamatuji části zříceniny: Ještě v 50.letech byly zbytky hradu mezi \\\"železničářskými\\\" domy v Perštýnské ulici a zahradnictvím \\\"u Klubíčků\\\". Jako malí jsme zbytky staveb prolézali. Snad to původně byly stáje, pod nimi sklepy s průchodem - tunýlkem mezi místnostmi, dlouhým asi 1-1,5 metru, vysokým asi metr, vrch byl oblouk z cihel. Východní část byla opravdová zřícenina - zbořeniště, zasahující přes teoretický prostor chodníku až do silnice ulice 9.května. Hromada zbořeniště byla asi 2 metry vysoká, na délku už nepamatuji. Byly to pro nás, děti, prolézačky, v zimě a na sněhu jsme z oné haldy sáňkovali, až do večerních hodin, a to tenkrát ještě nebylo žádné pouliční osvětlení. V té době v ulici téměř žádný provoz (do směru Kladruby). Časem byla halda do ulice odstraněna, uklizena, a v místě byl zřízen jakýsi přírodní chodník. Časem zřícenina chátrala, lidé si tam chodili na cihly - při této činnosti tam jeden člověk přišel i o život. V 60. letech pak MNV měl nějaký úmysl se zbytky, nechal opravit střechu, ale tím to skončilo. Během dalších let došlo ke zbourání a odklizení staveb těchto zbytků hradu, a na části pod stavbami a vedlejšího pozemku byla koncem 60.postavena bytovka. Při cestě od náměstí do ul. 9.května je to po prvé straně, v místě druhého domu za odbočkou do ul. Perštýnské.
kaple sv. Jiří a Vojtěcha
12.10. 2018 Misto zpovedí, přaní a hledaní odpovědí: Kam by mel jit každý Bohemik,Čech,Slovan,domorodec,clovek..pozemstan... Když hledáš to,co ztracené se zdá.. -odpovedi,pravdu,spravedlnost,nadeji,pomoc ,sam sebe... Takové místo, které každý může znát,je viditelné,přístupné,nezavírá a může být, každému k dispozici.. Ať už za pomoci bližního,nebo sám. -Za svitu slunce -Za svitu luny -V zimě -V teple Za temna i dešťe... Vydej se nahoru na Horu... Staci trocha toho odhodlani a námahy.. Možná za pár šrámú a kapek potu.. Hlavne s úctou a respektem k zemi, z níž hora vyrůstá. S dobrým srdcem a myslí otevřenou ke všemu a všem. Měl by zde každý dobrý a spravedlivý obyvatel tohoto i onoho světa.., Najít to, co jinde se nenachází Vidět to,co běžňe vidět není Slyšet to,jak pravda zní Rozhodně každému to,co si zaslouží... Zde mnohé začíná, je a končí A pamatuj. I cesta může být cíl, A vše důležité ,nemusí být nejdál,nejvíš,nebo na konci.. Konec jednoho je začátek druhého a potom 3tího a 4,5,6,.... 0 Život je fajn.. ale taky může být sķvělej.. 3,4,5...
Tupadelské skály
2.10. 2018 Vylet: Dobrý den Jedeme na výlet sem http://www.nadrybnikem.eu/ dá se to do skal dojit i s mensimi detmi? za den dekuji
Zdechovice
23.8. 2018 Otto Mettal von Frivald: Nezlobte se ale to co tu čtu o panu Ottovi Mettal von Frivald,je obří sra..ka. Titul v roce 1912 obdržel za zásluhy ,,bez taxy" takže bezplatně od jeho císařské a královské výsosti Františka Josefa I. Stačí se podívat do Gothaj almanachu a nebo novanobilitas,než napsat něco unáhleného. Jinak mám Váš web velice rád a oceňuji záslužné poslání. Kašpar Libor, Děčín.
Ze života serveru
Preobíhají úpravy systému serveru - galerie
10. 4. 2017
Jako první jsme se pustili do hlavní stránky a galerie obrázků. Zde jsme si vyzkoušeli nové dělení stránky a přepsali nové třídy pro volání obsahu. Museli jsme opravit volání mapy google, protože nějak se přestal zobrazovat ikonky míst. Postupně se budou stránky upravovat a zmizí horní menu, které není důležité a zpřehlední se některé další věci. Ale dost povídání a šup doi práce. Zde budeme vypisovat co nového už se stalo.
Změna stránek serveru
5. 3. 2017
Pracujeme na úpravách systému stránek serveru. Po 9 letech přizpůsobujeme výpisy informací, responzivní design a zjednodušujeme navigaci a další prvky stránek. Během těchto rekonstrukčních prací prosíme o shovívavost.
Přidány nové země
18. 12. 2015
Do států kde mapujeme památky byla přidána Černá Hora a Makedonie.
Spolupracující, partneři serveru
© Copyright 1995-2018 Hrady.cz (Jiří Čížek), ISSN 1803-0076 IP 54.227.31.145, RSS, Vaše oblíbená místa,