Hrady.cz

PŘEHLED AKCÍ


Výchozí nastavení 
HODOKVAS RYTÍŘE KOBYLKY
Sovinec
tradiční historicko-řemeslný jarmark
Kraj
sobota 18. 8. - neděle 19. 8.
9.10 - 17.30 bitvy, šermíři, trhy
Na pátém nádvoří návštěvníkům předvedeme pověsti a šermířské příběhy ze života Karla IV. Své umění předvede šermířská společnost ARTUS THOR z Prahy a přiveze cenami ověnčený šermířský turnaj Liga výjimečných. Další pražská famózní šermířská skupina BIBUS SPIRITUS srdečně zve na šermířskou pověst Velké nepřátelství. Ostravská šermířská a divadelní společnost DbS - DIVADLO BEZ STŘECHY odehraje nejúspěšnější šermířskou komedii několika posledních sezón Prokleté dědictví. Skupina historického šermu LUCIUS vystoupí se středověkou šermířskou pověstí Jana z Torfu. Další moravská šermířská skupina ADOREA zahraje své příběhy Hrdinové a Frejíří. A pro nejmenší návštěvníky zahraje divadlo KAŠPÁRKŮV SVĚT loutkové pohádky s velkými marionetami. Hrad bude hostit spoustu prodejních stánků s různými výrobky i řemesly, které si budete moci v některých případech sami vyzkoušet. A jak je již tradicí, nesmí chybět ani oblíbené dobroty jako sladké trdelníky, či masité klobásy. V SOBOTU navíc OHŇOVÁ SHOW skupiny ADOREA a LUCIUS až do 23:00. Po dobu akce budou moci návštěvníci navštívit interiéry hradu při prohlídce s průvodcem co 30 minut - poslední prohlídka v 17:00. Hrad samotný bude v sobotu otevřen od 9:10 do 22:30, v neděli do 17:30
Třicetiletá válka na Svojanově
Svojanov
Hrad Svojanov
Kraj
sobota 18. 8. - neděle 19. 8.
9.30 - 17.00 bitvy, šermíři, trhy
Vraťte se do doby o několik století zpět. Do doby, kdy se v okolí Svojanova potulovaly hordy polských a švédských vojáků. Drancovali lidem jejich obydlí. Lidé se před nimi ukrývali v lesích. Nebo také na hradě... Také hrad Svojanov se zapsal do dějin nejvleklejšího evropského konfliktu v historii, Třicetileté války. Z této doby o hradě koluje spousta legend... Po oba dny budou probíhat scénická šermířská vystoupení, ukázky zbraní, ukázky práva útrpného i hry a soutěže pro děti. Vyvrcholení programu bude vždy v 11:00 a 15:00 hodin, kdy proběhne hromadná bitva o hrad. Akci tradičně zajišťuje spolek Honorata z Letohradu. Program bude probíhat po oba víkendové dny od 9:30 do 17:00 hodin. Třicetiletá válka na Svojanově proběhne pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického.
Výstava Ženy a dobrodružství Bohumila Konečného
proboštství cisterciáků s kostelem Zvěstování Panně Marii
Komentovaná prohlídka
Kraj
19. 8. neděle
16.00 - 17.00 výstavy
Komentovaná prohlídka výstavy ŽENY A DOBRODRUŽSTVÍ BOHUMILA KONEČNÉHO, která se bude konat v neděli 19. srpna od 16 hodin s kurátorem výstavy Janem Hosnedlem. Výstava zahrnuje okolo 150 originálů a dalších reprodukcí a je rovněž doplněna o projekci dokumentárního filmu. V pokladně muzea lze zakoupit stejnojmennou knihu, DVD či plakáty. Muzeum je otevřeno denně kromě pondělí od 9.00 do 18.00 hodin.
Nahlásit chybu
TOPlist
© Copyright 1995-2018 Hrady.cz (Jiří Čížek), ISSN 1803-0076
RSS, Vaše oblíbená místa, (54.167.243.214)