Hrady.cz
Pondělí, 21. srpen 2017. Svátek slaví Johana, zítra Bohuslav

PŘEHLED AKCÍ


Výchozí nastavení 
Archeo work camp Kestřany 2017
Kestřany - horní tvrz
Pracovně archeologický kemp na tvrzi v Kestřanech
Kraj
pondělí 28. 8. - sobota 2. 9.
16.00 nezařazeno
Dovolujeme si Vás pozvat na pracovně archeologický kemp v areálu Kestřanské Horní tvrze (6 km od Písku), který se uskuteční v termínu 28.8. - 2.9. 2017. CO se bude dít: práce na tvrzi, inventarizace a čištění nálezů a další práce, vše za dohledu archeologů. Práce vhodná pro kohokoliv, kdo má zájem o historii, nebo i pro ty co chtějí strávit příjemný týden v historickém areálu a pomoct s opravou tvrze. KDE: Kestřany, 6 km od Písku PŘIHLÁŠKY: stačí zaslat jméno a kontaktní údaje na adresu tvrz@kestrany.cz a my Vám obratem potvrdíme účast. UBYTOVÁNÍ: je zajištěno v nově opravených prostorách, případně je možnost postavit stan v areálu, pro romantiky možnost přespat na tvrzi,stačí si vzít karimatku a spacák. K dispozici wc, koupelna, wi-fi. STRAVOVÁNÍ: Vaří se ze společných zásob, případně je možné zajistit individuálně za cenu 120Kč/osoba/den Pro studenty archeologie, případně příbuzných oborů je možné potvrdit praxi. Budeme se těšit na Vaši účast. Bližší informace postupně zveřejníme na webu a FB.
Stará řemesla a stroje ve skanzenu 2017
Podorlický skanzen
Kraj
9. 9. sobota
10.00 - 17.00 výstavy
Den zaměřený na ukázku historických řemesel a strojů v provozu - traktory, motory, zemědělské stroje apod. Z řemesel si budete moci vyzkoušet již zapomenutou dovednost našich předků - vrtání potrubí, lámání lnu apod. Jako při každé akci bude možné ochutnat čerstvě upečený chléb z tradiční pece. Občerstvení zajištěno. Bezbariérová toaleta. Do areálu je možný stup se zvířecími společníky na vodítku.
Dny evropského dědictví
Frýdek
Kraj
10. 9. neděle
10.00 - 17.00 nezařazeno
Zdarma otevřeny výstavy a expozice muzea, které budou doplněny literárním pásmem P. Bezruč - Slezské písně, komentovanou prohlídkou výstavy 750 let Frýdku-Místku a derniérou této výstavy. Přesný program na stránkách muzea.
Nahlásit chybu
TOPlist
© Copyright 1995-2017 Hrady.cz (Jiří Čížek), ISSN 1803-0076
RSS, Vaše oblíbená místa, (54.80.30.49)