Hrady.cz
Pondělí, 22. leden 2018. Svátek slaví Slavomír, zítra Zdeněk

Hrady a zámky České republiky

A další turisticky, historicky nebo jinak zajímavá místa a ubytování nejen v ČR.

sloup se sochou sv. Anežky

  • Středočeský kraj
  • Běloky
Pískovcová skulptura z 1. pol. 19. stol. Stojí na vyvýšeném místě nad návsí. Postavena u průčelí kaple sv. Floriána. Sv. Anežka ztvárněna s beránkem v náručí. Oděna v zřasených šatech. Socha památkově chráněna od r. 1958.

Další nová místa

RSS kanál další nová místa


Nově vložené obrázky

Podle krajů

Praha Karlovarský Ústecký Liberecký Královehradecký Olomoucký Pardubický Moravskoslezský Zlínský Jihomoravský Vysočina Jihočeský Plzeňský Středočeský
Pozice míst na mapě kraje slouží pro snadný přehled o rozmístění jednotlivých typů míst.
Nejsou avizovány žádné akce. Což je skutečně divné.
přehled akcí Vložit akci
Komentáře, diskuse
Držkovice
3.1. 2018 Omyl: Dobrý den, Držkovice nejsou místní částí Holasovic, ale městské části Vávrovice. Jinak ale pěkný článek.
Malměřice
24.11. 2017 nesprávný zdroj literatury: Bohužel v uvedeném zdroji ( Encyklopedie českých tvrzí - kolektiv autorů) se tvrz Malměřice nevyskytuje.
Sloup
23.11. 2017 Upřesmění faktů: Dobrý den, tento článek je tak zmatený, že se to fakt nedá. 1. Jiří z Rogendorfu nemohl postavit zámek, protože panství nevlastnil. 2. jeho syn nebyl Karel Ludvík (byl jeho vnuk), ale Jan Kristián, kterému panství přenechala jeho matka Jana Drnovská v r. 1675 (asi vystavěn zámek) 3. v polovině 17. stol. nebylo na Moravě baroko - možná velice ojediněle 4. zámek byl přestavěn barokně za Karolíny (žena Karla Ludvíka) - asi po výstavbě kostela 1754-1755 a žila v něm do roku 1759. Díky S pozdrave Michal Šmýd Insta @depox81
Zavlekov
23.11. 2017 Pěkné to místo :): Je to pěkné místo :) Byl jsem tam zrovna když jsem bydlel zde. http://www.nadrybnikem.eu a to bylo opravdu hodně blízko :) A dost mě to místo zaujal svojí "tíhou" historie :)
boží muka u mostu přes Úpu
13.11. 2017 Změna obrazu: Kaplička už má jiný obraz (2017). Nyní je na obraze pouze panna Maria s textem "Kdybyste věděli, jak Vás miluji, plakaly byste radostí.“ Poselství z Medjugorje". O výjevu propadajícího kočáru už není ani památky. Co se s ním stalo, ale nevím.
Ze života serveru
Preobíhají úpravy systému serveru - galerie
10. 4. 2017
Jako první jsme se pustili do hlavní stránky a galerie obrázků. Zde jsme si vyzkoušeli nové dělení stránky a přepsali nové třídy pro volání obsahu. Museli jsme opravit volání mapy google, protože nějak se přestal zobrazovat ikonky míst. Postupně se budou stránky upravovat a zmizí horní menu, které není důležité a zpřehlední se některé další věci. Ale dost povídání a šup doi práce. Zde budeme vypisovat co nového už se stalo.
Změna stránek serveru
5. 3. 2017
Pracujeme na úpravách systému stránek serveru. Po 9 letech přizpůsobujeme výpisy informací, responzivní design a zjednodušujeme navigaci a další prvky stránek. Během těchto rekonstrukčních prací prosíme o shovívavost.
Přidány nové země
18. 12. 2015
Do států kde mapujeme památky byla přidána Černá Hora a Makedonie.
Spolupracující, partneři serveru
e-Chalupy.cz
Nahlásit chybu
TOPlist
© Copyright 1995-2018 Hrady.cz (Jiří Čížek), ISSN 1803-0076
RSS, Vaše oblíbená místa, (54.234.45.10)