Hrady.cz
Hrad Medlice pochází z 13. století, neměl dlouhého trvání, neboť válečné události 15. století, pravděpodobně vojsko Matyáše Korvína,způsobilo jeho konec. K tomu ještě stavba nedaleké silnice Olomouc-Opava, na kterou byl použit i hradní materiál.
Hlavní obrázek místa
Zbytky kostela u hradu
Nejlépe se dochovaly torza zdí kostela
© Roman Krejčí 03/2002
Graficke pismenko Nad zaniklou vesnicí Medlice po prudké pravé zatáčce odbočit doprava. Kolem je vidět zbytky základů bývalých domů ve vesnici. Hrad stával na vysokém ostrohu nad nádrží Kružberk. Areál hradu částečně zalesněn. Před vstupem na hrad je patrná zřícenina pravděpodobně kostela, napravo od ní jsou ojedinělé zbytky zdiva hradu
28.5. 2002

  turistické

  Hrad Medlice se nachází na výběžku do bývalého údolí řeky Moravice, dnes přehrady Kružberk, nedaleko polozpustlé vesnice stejného jména. Z hradu se do současnosti zachovaly jen výrazné reliéfní pozůstatky a malé útržky zdiva. Jádro hradu má přibližně trojúhelný půdorys, který je ze dvou stran chráněn valem (dochován ve dvou kratších úsecích) a polozesutým příkopem. Na straně jihozápadní, k přehradě, je chráněn přirozeně strmými srázy. Plocha

  Jan P. Štěpánek (M. Plaček : Hrady a zámky na Moravě a ve Slezsku, Libri, Praha 1996), 13.2. 2006

  historie

  Hrad pochází z XIII. století, ale neměl dlouhého trvání, neboť válečné události XV. století, pravděpodobně vojsko Matyáše Korvína způsobilo jeho konec. Definitivní tečku udělala stavba nedaleké silnice Olomouc-Opava, na kterou byl použit i hradní materiál.
  Trouble, 28.5. 2002
  Menu a stránka samotná se upravuje...

  hrad
  nepatrné zbytky zdí
  volně přístupno
  Česká republika
  Moravskoslezský kraj
   Opava  (OP)
  Hořejší Kunčice
  Další hrady
  Místa v okolí

  Hořejší Kunčice

  Místo se nachází v hranicích
  města Hořejší Kunčice.
  HistorieVes Medlice se jmenuje poprvé ve 12. století. Městečkem byly Medlice od počátku 15. století. Po třicetileté válce pokleslo městečko opět na ves. Pečeti Medlic známe teprve od konce 18. století, a to s obrazem ptáka doprava kráčejícího na trojvrší. Zda jde jenom o vesnické pečetní znamení či o nějaký pozůstatek středověkého znaku, není známo. První se však zdá pravděpodobnější, protože úprava pečetí má vcelku ráz vesnických pečetí a vznikla v době, kdy Medlice už byly dlouho vsí. V r. 1958 byly Medlice z největší části rozbořeny a zabrány územím Kružberské přehrady. Menší zbývající část vsi byla r. 1960 připojena k obci Hořejší Kunčice.

  Odkazy (www strany)

  Turistické mapy

  Shocart turistické 1:50 000Turistické mapy Shocart 1:50 000.

  Nová místa


  Základní informace místa
  ID místa: 604
  Typ místa: hrad
  Stav místa: nepatrné zbytky zdí
  Přístupnost: volně přístupno
  Odkaz: http://www.hrady.cz/?604
  Uveřejněno: 12.8.2005
  Geolokace místa
  WGS84   N 49° 51' 42.27"
  E 17° 36' 56.83"
  Země: Česká republika
  Kraj: Moravskoslezský kraj
  Okres:  Opava  (OP)
  Obec: Hořejší Kunčice
  Facebook TwitThis Google MySpace Live Digg del.icio.us

  Upravit
  Nahlásit chybu
  TOPlist
  © Copyright 1995-2018 Hrady.cz (Jiří Čížek), ISSN 1803-0076
  RSS, Vaše oblíbená místa, (54.162.227.37)