Den boje za svobodu a demokracii
Empírový lovecký zámek byl postaven Lichtenštejny v letech 1810–1812. V dnešní době je zámek majetkem Krajského střediska státní památkové péče a je v něm umístěno muzeum památek z doby velkomoravské získaných při výzkumu hradiště na Pohansku.
Hlavní obrázek místa
zámek od přístupové cesty
© Rodochrozit, 07/2010
Graficke pismenko Zámek stojí přímo na valu velkomoravského hradiska. Uvnitř jsou archeologické expozice a za rybníčkem je v jednom "řopíku" malé muzeum prvorepublikového vojenského opevnění.
Nedaleko zámečku stojí slovanská polozemnice a rekonstrukce pohanského obětiště. Areálem prochází naučná stezka, kde je možné se dočíst spoustu zajímavých informací nejen o archeologických výzkumech, ale i o okolní krajině lužních lesů.
Draculea, 8.5. 2004

  historie

  V rámci úprav na svém panství vybudovali v l.1810–1812 Lichtenštejnové v lužních lesích na levém břehu Dyje monumentální empírovou jednopodlažní budovu loveckého zámku vynikající architektonické hodnoty. Průčelí je členěno korintskými sloupy, balkón, průčelí a část křídla přízemního traktu zdobí reliéfy s antickými motivy. Dnes je zámek majetkem Krajského střediska státní památkové péče a je v něm umístěno muzeum památek z doby velkomoravské,

  Hrady, zámky a tvrze v Čechách na Moravě a ve Slezsku - Jižní Morava, 21.4. 2004
  Empírový lovecký zámeček je další z řady staveb, které knížata z Liechtensteina postavila v krajině okolo Valtic a Lednice. Byl vystavěn v letech 1810–12. Fasády zdobí plastické reliéfy s mytologickými motivy. Stavba stojí na valu rozsáhlého staroslovanského hradiště, pravděpodobně jednoho z center Velké Moravy. Archeologickým výzkumem byly zjištěny základy zděných staveb – kostela a dvorce.
  8.5. 2004
  Menu a stránka samotná se upravuje...

  WC, Občerstvení, Parkoviště, Suvenýry, Úschovna zavazadel, Úschovna kol, Samostatné prohlídky
  zámek
  lovecký
  zachovalý
  přístupno v návštěvních hodinách
  Česká republika
  Jihomoravský kraj
   Břeclav  (BV)
  Břeclav
  Další lovecké zámky
  Místa v okolí

  Břeclav

  Místo se nachází v hranicích
  města Břeclav.
  HistoriePrvní zprávy o Břeclavi jsou z 11. století, dnešní Nová Břeclav vznikla v době Jiřího z Poděbrad kolem r. 1470. Městečkem se jmenuje r. 1526. Teprve dne 12. září 1872 povýšil císař František Josef I. Břeclav na město. Už jako městečko užívala Břeclav na pečeti znamení rostoucího jednoocasého korunovaného lva ve skoku, obráceného doleva, opírajícího se předními tlapami o věž. Od 19. století se často maloval lev celý, nikoli rostoucí, jednoocasý i dvouocasý. Barvy jsou nejisté. Staré sídliště u hradu Břeclavi nabylo už ve 14. století povahy městečka, jímž zůstalo i po založení městečka Nové Břeclavi až do 17. století. Potom pokleslo na ves a r. 1919 byla Stará Břeclav připojena k Nové Břeclavi. Patrně za vlády Estery z Oppersdorfu v 17. století získalo městečko Stará Břeclav znak s půlměsícem odvozeným snad od klenotu rodu z Oppersdorfu. Protože záhy poté městečko pokleslo na ves, upustilo i od užívání svého znaku.

  Turistické mapy

  Turistické mapy KČT 1:50 000Edice KLUBU ČESKÝCH TURISTŮ, zpracoval vojenský kartografický ústav Harmanec

  Nová místa


  Základní informace místa
  ID místa: 2154
  Typ místa: zámek
  Podkategorie: lovecký
  Stav místa: zachovalý
  Přístupnost: přístupno v návštěvních hodinách
  Odkaz: http://www.hrady.cz/?2154
  Uveřejněno: 14.5.2004
  Geolokace místa
  WGS84   N 48° 43' 40.18"
  E 16° 53' 42.21"
  Země: Česká republika
  Kraj: Jihomoravský kraj
  Okres:  Břeclav  (BV)
  Obec: Břeclav
  Facebook TwitThis Google MySpace Live Digg

  Upravit informace
  © Copyright 1995-2018 Hrady.cz (Jiří Čížek), ISSN 1803-0076 IP 54.144.100.123, RSS, Vaše oblíbená místa,