Hrady.cz
Původně gotická tvrz byla v 16.st.přestavěna na renesanční zámek. Vlastníkem byl předchůdce rodu Kryštofa Haranta-Bušek z Bezdružic. Poslední majitelé Löwensteinové zámek r.1868 předali rak.-uher. úřadům pro účely soudu a vězení.
Hlavní obrázek místa
zámek
© honzbery, 07/2007
Graficke pismenko Bezdružický zámek naleznete na návrší, na západní straně náměstí, viditelný ze širokého okolí. V současné době vlastní objekt firma Bayton služby a.s., která zajišťuje postupnou rekonstrukci. V roce 2003 by se zde, v nově upravených interiérech, měla představit sbírka uměleckého skla s trvalou expozicí současné české sklářské tvorby. Parkovat lze přímo na náměstí pod zámkem.
27.8. 2003

  turistické

  Navštívili jsme zámek dne 4.7.2012 a na bráně jsme se dočetli, že je z technických důvodů uzavřen.Z nápisu vyplývalo, že se zřejmě bude jednat o delší dobu. Doporučujeme před návštěvou raději zavolat.
  Kamil Jezek, 4.7. 2012

  historie

  Bezdružice
  Dnešní zámek stojí na místě menšího středověkého hradu, který na místě nejvyššího nároží vznikl již koncem 13. století a jehož část byla v 16. století přestavěna. Do současnosti se zachovalo nádvoří s dvěma křídly gotických budov vystavěných patrně ve 14. a 15. století. Nádvoří je přístupné průjezdem, který vznikl úpravou gotické brány. Nákladnou renesanční přestavbou prošel objekt za posledních Kolovratů a Elpognarů. Budovy kolem nádvoří byly

  27.8. 2003

  pověsti

  Mnohým se při vyslovení Bezdružic vybaví vzpomínky na známého českého humanistu a cestovatele Kryštofa Haranta z Polžic a Bezdružic, popraveného roce 1621 na Staroměstském náměstí v Praze. Harantovu osobu spojuje však s Bezdružicemi pouze příbuznost s rodem, který zdejší krajinu opustil již ve 14. století.
  27.8. 2003
  Menu a stránka samotná se upravuje...

  WC, Program pro školy, Občerstvení, Restaurace, Parkoviště, Rezervace, Svatby
  zámek
  zachovalý
  nepřístupno
  Česká republika
  Plzeňský kraj
   Tachov  (TC)
  Bezdružice
  Další zámky
  Místa v okolí

  Bezdružice

  Místo se nachází v hranicích
  města Bezdružice.
  HistorieStará ves byla na město povýšena asi r. 1459. Kdy získala znak, není známo a není přesně doložena ani jeho pravá podoba, protože se nezachovalo ani privilegium, ani pečeti před 18. stoletím. Jejich obraz ukazuje podobu asi zkomolenou, protože pole pečeti vyplňuje velká postava ozbrojence, vedle něhož po pravé straně stojí městská věž v neúměrně malém měřítku. V literatuře se tato nejasná forma vysvětlovala v druhé polovině. Tak popisuje znak už Widimsky i Sedláček. Také Archiv ministerstva vnitra, když měl řešit problém tohoto znaku v r. 1937, stanovil jeho podobu podle Sedláčkova popisu.

  Odkazy (www strany)

  zámecká restaurace
  Klidné a příjemné prostředí zámecké restaurace v Bezdružicích můžete využít nejen na oběd nebo večeři, ale i k posezení s přáteli či obchodními partnery, kdy nechcete být příliš rušeni. Restaurace nabízí 30 míst v rekonstruovaných barokních prostorách. Hosté restaurace mohou ochutnat nejen speciality české a světové kuchyně, ale v nabídce najdou i pokrmy z ryb, drůbeže, zvěřiny a i výborné dezerty. K dobrému jídlu čepujeme plzeňské pivo, které můžete v období letní turistické sezóny vychutnat také na terase, která má 34 míst. Z letní terasy se nabízí nádherný výhled na Náměstí Kryštofa Haranta, podzámčí a malebné přilehlé okolí, což dokresluje atmosféru příjemného posezení. Zámeckou restauraci je možné využít i k uspořádání oslav, večírků, rautů či jiných společenských akcí. Náš vyškolený personál Vám bude plně k dispozici a kuchaři pro Vás a Vaše přátele či firemní partnery připraví vše podle Vašich přání a představ. Otevírací doba : po - ne : 11°° - 22°° hodin
  http://www.zamek-bezdruzice.cz/restaurace
  vložit odkaz

  Turistické mapy

  Turistické mapy 1:100 000, KartogradieEdice Kartografie

  Nová místa


  Kontaktní informace
  Zámecká restaurace Bezdružice
  náměstí Kryštofa Haranta 1
  Bezdružice, 349 53
  Česká republika
  Tel: +420 734 476 510
  URL: http://www.zamek-bezdruzice.cz/
  Základní informace místa
  ID místa: 1648
  Typ místa: zámek
  Stav místa: zachovalý
  Přístupnost: nepřístupno
  Odkaz: http://www.hrady.cz/?1648
  Uveřejněno: 27.8.2003
  Geolokace místa
  WGS84   N 49° 54' 30.02"
  E 12° 58' 03.67"
  Země: Česká republika
  Kraj: Plzeňský kraj
  Okres:  Tachov  (TC)
  Obec: Bezdružice
  Facebook TwitThis Google MySpace Live Digg

  Upravit informace
  © Copyright 1995-2018 Hrady.cz (Jiří Čížek), ISSN 1803-0076 IP 54.234.13.175, RSS, Vaše oblíbená místa,